Кафе муабет

ЖИВОТ НА ВИСОКА НОГА: Брена и Боба инвестираат ЦЕЛО БОГАТСТВО во хотел на Златибор- еве колку пари дадоа за овој бизнис!

Тоа го потврди и поранешниот тенисер ...

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ наскоро ќе почнат да градат луксузен хотел на Златибор во кој ќе инвестираат околу 50 милиони евра.

фото инстаграм/Лепа Брена

Тоа го потврди и поранешниот тенисер кој рече дека планира да инвестира и во бизнисот во Мајами.

фото инстаграм/Лепа Брена

Како што дознава српски Курир, овој луксузен објект ќе се гради зад езерото,  меѓу Дино паркот и студентското одморалиште. Како истакнат спортист, Боба таму во 90-тите доби парцела од два хектари.

фото инстаграм/Лепа Брена

Пазарната вредност на декарот во тој дел, како што дознаваат медиумите од трговците со недвижности, е меѓу 25.000 и 30.000 евра, па затоа неговата парцела чини околу шест милиони евра.

фото инстаграм/Лепа Брена

Дека Брена и Боба се вистински бизнисмени кога станува збор за инвестирање во нови бизниси, покажува и фактот дека имаат неколку успешни компании. Тие со години имаат фирма за чистење фасади, покриви, патеки, но и патишта и вадење графити од ѕидови.

фото инстаграм/Лепа Брена

Овој бизнис парот неодамна го препушти на синот Виктор Живојиновиќ, но двајцата се уште се регистрирани како сопственици на бизнисот.

фото инстаграм/Лепа Брена

Пред неколку години го купија целиот кат на кулата во Нов Белград, а прв сосед им е Новак Ѓоковиќ. Семејството Живојиновиќ планирало да се пресели таму во следниот период, кога ќе ја продадат вилата на Бежанијска коса.

фото инстаграм/Лепа Брена

Тие поседуваат и винарија во Шидо, а планираат да инвестираат и во недвижен имот во Мајами и Малдиви.

фото инстаграм/Лепа Брена

Се пишуваше и дека Брена планира да започне бизнис со хулахопки и дека производот ќе го пласира во следниот период.

фото инстаграм/Лепа Брена

И снаата започнува бизнис во Златибор

Пејачката Александра Пријовиќ не остава ништо на случајност. Откако вирусот корона им донесе голема загуба на пејачите сега пејачката смислила одличен начин како да заработува.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Имено таа одлучила да купи станови на Златибор што ќе ги изнајмува.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Александра сфатила како да заработи дополнителни пари, па се фрлила во бизнисот со недвижнини.
Пријовиќ нашла пет стана во нова зграда кои биле капарисани.

фото инстаграм/александра пријовиќ

– Додека седеше дома за време на пандемијата, таа многу размислуваше за започнување на нов бизнис. Таа сфати дека можеби не секогаш може да заработува од пеење, па и паѓаа на ум разни идеи. Разговарала со Филип, Брена и Боба и на тој начин дошла на идеја да инвестира во недвижен имот – ја започнува приказната изворот и додава дека пејачката ги слушала советите на Живојиновиќ, кој и рекол дека изнајмувањето стан е многу профитабилен бизнис.

фото инстаграм/александра пријовиќ

– Брена и Боба водат ресторан во центарот на Златибор и кога ќе дојдат тука, треба да платат за сместување. Тоа беше причина плус Прија и Филип да одлучат да купат пет стана, бидејќи тие ќе остават еден за себе, а другите ќе ги изнајмат.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Пејачката ги потврди ваквите вести.

фото инстаграм/александра пријовиќ

– Планирам да купам недвижен имот. Треба да инвестирате и да размислувате за утре. Сè уште е во преговори, но вистина е дека има неколку апартмани што навистина ми се допаѓаат. Србија е генерално убава, а јас го сакам Златибор и кога и да можам, доаѓам со семејството на одмор, и таму често настапувам – изјави Александра Пријовиќ.

фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close