Дом и семејство

ЖИВОТНАТА ПРИКАЗНА НА ОВОЈ ТАТКО ЌЕ ВЕ РАЗНЕЖНИ: Има три деца, самиот се грижи за нив а открива и како му успева!

Животот на Ролон му го подарил она што најмногу го посакувал

„Од осамен човек станав некој што има прекрасно семејство полно со љубов“, вака ја започнува својата приказна 44 годишниот татко геј, Хосе Ролон.

 

Foto Instagram/ José Rolón

 

Тој не верувал дека некогаш ќе биде татко, а со тоа и дека ќе му се оствари најголемата желба во животот. Имено Ролон бил во брак со неговиот партнер Тим Мерел кој во 2013 година, поч инал додека спиел.

 

Foto Instagram/ José Rolón

 

Тие тогаш го имале само синот Ејвери кој бил новороденче, а сурогат мајката била во 11-та недела од бременоста со ќерките Лила и Лондон.

 

Foto Instagram/ José Rolón

 

Тој во интервју за Today, ја раскажа својата животна приказна и признава дека во текот на неговиот живот и детството се соочувал со многу непријатни моменти.

Најпрво неговиот татко постојано му велел дека треба да се однесува и оди како маж а не како девојче.

Foto Instagram/ José Rolón

„Јас пораснав во конзервативно семејство, каде што татко ми постојано ми викаше дека морам да одам како човек, а не како пе**р“, истакна Ролон.

Foto Instagram/ José Rolón

 

Ролон инаку е планер на венчавки во Њујорк, кој е доста успешен во својата професија. Тој сега живее со Ејверин кој има 7 години, и ќерќите Лила и Лондон, а не испушта момент да не сподели видео или фотографија со нив на социјалните мрежи, а моментално има 174.000 следбеници на „ТикТок“.

 

Foto Instagram/ José Rolón

 

Хосе Ролон, во интервјуто се обрати до ЛГБТ заедницата велејќи да не губат надеж и да го остварат својот сон.

Иако по см ртта на неговиот партнер Ролон стравувал дека нема да може да воспитува три деца без поддршка од Тим, сепак вели дека добро се снаоѓа.

 

Foto Instagram/ José Rolón

 

“Мојот сопруг и јас бевме одлична екипа. Не можев да замислам да го сторам тоа без него”, призна Ролон. “Но, кога се разбудив на денот на пог ребот  на Тим, помислив:” Ејвери само што го изгуби татко си. Што ако и мене нешто ми се случи?‘ Не сакав да го оставам сам на овој свет. И од тогаш знам што треба да правам, да се грижам за децата и да им ја давам мојата безусловна љубов.

 

Foto Instagram/ José Rolón

 

Веста дека нивното семејство ќе стане побогато за уште два члена Ролон ја соопштил на денот на пог ребот кога го одржувал погребниот говор пред 400 присутни.

 

Foto Instagram/ José Rolón

 

“Тоа беше мојот повик за љубов и молитвљ. И оттогаш сите ме поддржуваат. Навистина ми треба поддршката за да ги воспитам своите деца, вели Ролон.

 

Foto Instagram/ José Rolón

Според она што го објавува на социјалните мрежи може да се забележи дека одлично се снаоѓа во улогата на самохран татко.

Foto Instagram/ José Rolón

 

Во продолжение погледнете уште неколку фотографии од Хосе и неговите деца.

 

Foto Instagram/ José Rolón

 

Foto Instagram/ José Rolón

 

Foto Instagram/ José Rolón

 

Foto Instagram/ José Rolón

 

Foto Instagram/ José Rolón

 

Foto Instagram/ José Rolón

 

Foto Instagram/ José Rolón

 

Foto Instagram/ José Rolón

 

Foto Instagram/ José Rolón

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close