Кафе муабет

Живеела со нив во „ГОЛУБАРНИК“ ОД 42 КВАДРАТИД: Ова се родителите на Гоца Тржан!

Посвети емотивна порака...

Гоца Тржан е во многу блиски односи со нејзините родители, мајката Роксана и таткото Антон, а колку е поврзана со нив можевме да видиме на социјалните мрежи.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

Пејачката неколку пати објавуваше фотографии со своите родители додека беше мала, а неодамна имавме можност повторно да ги видиме во видео, кога семејно го прославуваа роденденот на ќерката на Гоца, Лена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goca Tržan (@gocatrzan)

– Кога ќе најдам вакви слики од детството, размислувам за тоа колку не сме свесни за жртвите и безусловната љубов на нашите родители, колку пати ги гризаме во срцето од тинејџерска опсесија, колку сме среќни што ги имаме во нашите животи, што ни помагаат во воспитувањето на нашите деца – напиша популарната пејачка и додаде:

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

– Не губете време, покажете им на родителите колку ги сакате додека се живи, бидејќи кога ќе заминат – ќе зажалите. Благодарна сум што можам да ги прегрнам и да покажам дека ги сакам и дека сум благодарна за воспитувањето и здравото детство што ми го дадоа.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

Како што вели до полнолетство живеела со нив во „гулабарник“, во стан од 42 квадрати.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goca Tržan (@gocatrzan)

– Моите родители заедно создаваа, заедно пораснаа, немаа ништо. Живееле во соба со тетка Љуба.

фото инстаграм/ гоца тржан

Тогаш татко ми доби стан од војска, 42 квадрати, на осми кат без тераса. Го викавме гулабарник. До 18 години живеев во тој стан со семејството – изјавила тогаш таа.

фото инстаграм/ гоца тржан

Инаку Лена неодамна го прослави својот 15-ти роденден.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

По тој повод пејачката на социјалната мрежа Инстаграм и се обрати со емотивна порака:

фото инстаграм/ гоца тржан

Така е, ние сме секогаш тука да си го чуваме грбот, да те туркаме кога ти е тешко, да те сакаме кога не можеш ни да се погледнеш, да те насмееме кога си тажна, да бидеме твојата сила кога се чувствуваш слаба, да ти го осветлиме патот кога не си сигурна каде треба да одиш. Биди слободна, биди своја, биди независна, биди среќна. Те сакаме засекогаш Среќен 15-ти роденден Лено.Те сакаат баба, дедо „Раша и мама“, напиша Гоца.

фото инстаграм/ гоца тржан

Пејачката неодамна откри дека таа и нејзиниот сопруг Раша Новаковиќ донеле одлука да посвојат и усреќат дете.

фото инстаграм/ гоца тржан

Гоца и Раша со години се борат за потомство, а сега донеле одлука да посвојат дете.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

„Гоца беше многу тажна кога доби негативен резултат, сепак, не се откажува, таа е голем борец и не сака да бега, а најголемата поддршка ја има од сопругот Раша. Иако по петти пат беше на ин-витро веројатно ќе се обиде повторно. Сепак, разговарале и решиле дека ако наскоро не успеат да се остварат како родители, ќе започнат со процесот на посвојување. Таа сакала да посвои момче“, изјавил извор за Стар.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

Пејачката неодамна за медиумите проговори за одлуката да посвои дете. Таа откри дека таа и Раша немаат можност да посвојат новороденче.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

-Според нашиот закон, 48-годишна жена не може да посвои новороденче, бидејќи разликата меѓу посвоителот и посвоеникот не смее да биде поголема од 45 години.

Фото Инстаграм/Гоца Тржан

„Постапката за посвојување деца е ужасна затоа што мора да се исполнат различни барања, а има одредени ограничувања. Мора да собирате документи две-три години и да се борите со глупости.

фото инстаграм/ гоца тржан

Разговарав со Сергеј Четковиќ, кој посвои ќерки и кој ќе се обиде да „Направи нешто за да ги забрзаме овие процедури. Бидејќи не можеме да посвоиме бебе, јас и Раша се договоривме да избереме дете на кое ќе му помогнеме финансиски“, изјави Тржан за Глорија.

фото инстаграм/ гоца тржан

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close