Кафе муабет

ЖЕСТОКА РАСПРАВИЈА НА ТАЊА И ДРАШКО: Градоначалникот на Бања Лука бесен на пејачката- овој потег предизвика крах на врската

Фотографиите со венчаницата беа пресудни...

Драшко Станивуковиќ градоначалникот на Бања Лука, наводно многу и се налутил на Тања Савиќ и нејзиниот гест со објавување фотографија во венчаница го разбеснил.

ФОТО: Драшко Станивуковиќ / Инстаграм

Имено, Тања неодамна објави фотографија од снимањето на виде спот каде позира во венчаница.

Фото Инстаграм/Драшко Станивуковиќ.

Имено многумина мислеа дека спотот е направен во Бања Лука со оглед на тоа што таа во описот на фотографијата како локација ја одбра токму Бања Лука и со тоа ги наведе нејзините следбеници да помислат дека се омажила за Драшко.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Сепак, спотот како што и самата објасни подоцна е снимен во Белград, а овој маркетиншки трик по кој посегна пејачката го разбесни Драшко.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

-Тања сакаше да привлече внимание и да стави до знаење дека се уште е блиска со Драшко, иако многумина мислат дека таа со овој гест му ги кажала своите желби. Додека таа се тагираше во Бања Лука, Драшко го повикаа од сите страни да го прашаат за тајната венчавка со пејачката. Драшко е многу изнервиран, затоа што не сака да биде вмешан во тоа, сепак сите му велат дека најмалку се пишува за него во политичка смисла, бидејќи бил близок со Тања. Истиот ден и се јавил и и објаснил дека не сака да се појавува во таблоидите – вели добро информиран извор за „Стар“.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

-Тања се извини и рече дека и било слатко да направи финта, дека не мисли ништо лошо и дека била убедена дека сите ќе разберат дека снима видео. Плачеше и му вети на Драшко дека отсега повеќе ќе се грижи за своите објави и за начинот на кој се шегува.

фото инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ

Пејачката минатата недела јавно откри зошто со оваа постапка натера многумина да помислат дека се омажила за Драшко во Бања Лука:

фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Толку сум уморна, не сум спиена. Треба да ги држиме луѓето во неизвесност некое време. Верувајте, немам поим што кажа тој, не сме во контакт, постапив така затоа што сите се шегуваат поради тоа и тоа предизвика најдобри можни реакции – изјави таа во емисијата „Премиера – Викенд Специјал“.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Луѓето негодуваат, но не можеме да го промениме народот. Секогаш правам како што сакам. Многу пати во животот сум изгорена. Јас уште така функционирам, тоа сум јас, никого не слушам, луѓето се тука да коментираат. Најважно е што мислам јас и мојата публика. Навистина сум среќна – заврши Тања.
Савиќ се разведе од сопругот Душан Јованчевиќ со кој има два сина, а нивната разделба беше повеќе од скандалозна.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Сега кога почна да се опоравува од бурниот развод со Душан и од време на време уживаше во перидот кој го минува со своите деца Максим и Ѓорѓе, Тања Савиќ се најде пред нов педизвик.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Имено, како што близок извор на пејачката неодмана откри, Душан наскоро има намера да дојде во Србија, како би се борел за синовите и да и го загорчи животот на пејачката. Тања од таа причина најмила приватно обезбедување со цел да се заштити себе си и децата.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Откако слушнала дека Душан има намера да дојде во Србија, Тања е во паника. Таа со тој човек помина низ пекол и таман помисли дека се се среди, тој повторно успеа да ја повреди и заплаши.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

Тања моментално поминува низ агонија, неколку дена плачеше и одлучи дека овој пат ќе се бори до крај и дека нема да дозволи Душан поворно да и ги земе децата, објаснува близок извор до пејачката.

фото Инстаграм/Тања Савиќ

– Не сака Максим и Ѓорѓе да се посомневаат во нешто и се труди да не видат страв во нејзините очи. Не сака тие да се плашат и да добијат траума. Поради тоа одлучи да најми приванто обезбедување.

фото инстаграм/Тања Савиќ

– Таа се распраша кај некој свои пријатели кои и препорачаа агенција за проватно обезбедување.

фото инстаграм/Тања Савиќ

Момчето кое ја чува има специјална обука, тој ја прати на настапи, и на располагање и е кога сака да го викне. Задолжен како за неа така и за нејзините деца, рекол извор близок до Тања Савиќ.

фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close