Кафе муабет

Жено, што направи од себе?! Брена ги шокираше фановите со својот нов изглед!

Лепа Брена не можеше да одолее на новиот тренд...

По постапката за подигнување на веѓите и очните капаци позната како „мачкини очи“ полуде целиот свет, па не можеше да одолее ниту Лепа Брена.

фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена

Моделите и пејачките почнаа со корекција на очите за да добијат „мачкини очи“, па така и Лепа Брена не можеше да одолее на оваа мода па реши да се подмлади.

Летото традиционално го поминува низ целиот Јадран, обиколувајќи го со својата јахта, некогаш уживајќи во друштво на сопругот Боба Живојиновиќ, а понекогаш само со пријателите.

фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена

Секоја нејзина слика беше проследена со позитивни реакции на Инстаграм, но новата, која покажува дека нејзините очи и веѓи се значително закосени, доведе до различни реакции.

„Ужасно“, „кој е ова“, „не личи на себе“, се некои од негативните коментари, додека други испраќаат вообичаени комплименти на својата „кралица“.

фото инстаграм/Лепа Брена

Инаку „мачкините очи“ најчесто се изведуваат со едноставно вметнување на конец од истиот материјал како и хируршките конци со употреба на канила. Кога конецот е затегнат, ги повлекува со себе и окото и веѓата. Ова може, до одреден степен, да го подобри изгледот на темните кругови под очите.

фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена

Третманот се изведува брзо, сè се прави за петнаесет минути и може да се појави мал оток на местото на корекција.

фото инстаграм/Лепа Брена

За потсетување, пред извесно време Брена и Боба беа во центарот на вниманието поради нвниот брак. Додека едни велат дека не е совршен како што прикажуваат јавно, Боба истакна дека тој и Брена се во брак 34 години кој успеал поради љубов и меѓусебно почитување.

фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена

– Тие се навикнати секој да си го живее животот и да не се држат еден до друг. Тие во моментов се фокусирани на заедничка деловна активност што ќе ја започнат наскоро. Тие отвораат хотел на Златибор, како и во Мајами. Во тоа ќе инвестираат 50 милиони евра – вели извор близок на семејството.

фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена

Славната двојка е во хармоничен брак од 1987 година, а од нивната љубов се родија синовите Стефан и Виктор, а славниот тенисер одговори на бројни прашања во врска со нивната врска.

фото инстаграм/Лепа Брена

“Откога започна проблемот со короната и” заклучувањето “, ние двајца сме заедно 24 часа на ден. Тоа е врска што добива друга димензија. Јас сум во Америка веќе две недели и чудно ми е ми недостасува. Гледам и од нејзина страна е исто. Мислам дека со сè што ни се случи, откривме нешто посилно, посветло. Знаевме порано, но сега откриваме и мислам дека ќе трае “, вели тој и додава:

фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена

“Заедно со љубовта, мора да има почит. Што би рекла баба ми – ако го земеме јажето и јас го повлечам на моја страна, а ти на своја страна – што ќе се случи? Ќе се скине. И ако повлечеш, јас се пуштам , и обратно вели тој. Истото важи и за пријателството и за работата. Мора да дадете понекогаш за да го добиете тоа што го сакате. Брена и јас сме заедно од 1987 година и, ете, трпам некако веќе 34 години “, рече Боба со насмевка.

фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close