Дом и семејство

ЖЕНИТЕ ПОЛУДЕА ПО НЕГО: Мили го покажа своето совршено тело- оваа фотографија направи хаос на Инстаграм!

Мускулест фраер...

И покрај сите турбуленции кои се случуваат за време на натпреварувањето на „Ѕвездите на Гранд“, Александар Милиќ Мили секогаш успева да одвои време да се опушти и одмори.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Така сега тој објави фотографија на својот Инстаграм профил, а девојките целосно полудеа по него.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Имено, она што го привлече вниманието на сите е тоа што Мили се соблече, а речиси никогаш немавме можност да го видиме во вака опуштено издание.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили
Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Мили моментално е на Малдивите а објави неколку фотографии со кои покажа дека изгледа исклучително добро исполнет со позитивна енергија и подготвен за нови деловни победи, а со фотографиите предизвика бројни коментари воглавно пофалби.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Александар Милиќ Мили, кој е еден од омилените членови на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, композитор и фронтмен на групата „Милиграм“, вешто ја држи подалеку од очите на јавноста својата млада сопруга Нина, а навистина ретки се моментите кога објавува заедничка фотографија.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Тие се во брак веќе 16 години, а она што е интересно за нив е и тоа што Нина е помлада од Мили цена една деценија.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Таа е згодна русокоса која никого не остава рамнодушен со својот изглед, иако ретко ја гледаме на јавни настани.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Мили неодамна откри и детали од средбата со својата избраничка која ја запознал во 2004 година.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

– Јас се дружев со пријателките на Нина, често излегуавме и година дена траеше тоа држење.
Јас дури направив песна на еден од нејзините пријатели. Во тоа време, Нина беше во Италија, каде што студираше.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

По само шест месеци врска, Мили одлучил да ја запроси на прекрасен и невообичаен начин. Иако не е претерано романтичен, тој се обидел се да биде во најдобрар ред.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

“Отидовме на шопинг, јас си купував нешто за себе, што и да избра таа и велев дека не и стои. Вечеравме во познат ресторан во вечерните часови.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Јас облеков сè што го купив, костум, вратоврска, и таа полуде затоа што не знаеше што да облече. Всушност месец дена пред тоа јас го нарачав прстенот, сè беше подготвено за таа ноќ. И шиев фустан за таа романтична ноќ, без да знае, откри Мили.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

– Преку пријатели ја добив најубавата маса, што имавме неверојатна вечера. Кога дојде тој момент јас почнав да се потам.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Во еден момент клекнав на колено и ја запорсив. Се сеќавам дека почна да плаче, и цел ресторан се сврте и почна да аплаудира. Петнаесет минути го чекав нејзиниот одговор, со насмевка на лицето се присети славниот композитор.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

„Предноста на нашиот брак е во тоа што, заради мојата работа, имаме прилика да си недостасуваме еден на друг. Монотоното секојдневие може да биде многу погубно за партнерскиот однос и од таа страна, умерената раздвоеност навистина е интересна. Тоа е позитивниот дел од мојата кариера, но многу е полошо кога сте премногу отсутни, а немате можност да поминете време со своето семејство, и тогаш нависитна ми е тешко“, изјави тој во една пригода за медиумите.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Инаку, Мили и Нина имаат две деца, ќерката Миа и синот Маркус, тие се многу посветени родители и често истакнуваат дека нивните наследници се на прво место.

Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили
Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили
Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили
Фото: Инстаграм/ Александар Милиќ Мили

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close