Кафе муабет

Жените не можат да му одолеат а младите момци му завидуваат: Милан Калиниќ објави фотографија од плажа и го покажа своето мускулесто тело

Водителот ужива покрај море...

Актерот и водител Милан Калиниќ и на 49 години може да се пофали со мускулесто тело, а изгледа и многу подобро од помладите колеги, бидејќи одлично се грижи за своето тело.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

Иако претходните години папараците го снимаа како вежба без маица во парк во Белград и во текот на зимата, очигледно е дека напорните тренинзи дадоа најдобри резултати.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

Овој пат, Милан се огласи на социјалните мрежи за да им покаже на своите следбеници како изгледа во својата петта деценија.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

Судејќи по фотографијата, Калиниќ, кој за нешто повеќе од еден месец ќе наполни 50 години, може да се пофали со затегнато мускулесто тело, коцки на стомакот и одлична кондиција.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

Водителот ужива на море во придружба на членовите на семејството, а неговата сопруга Сандра ни најмалку не е љубоморна кога нејзиниот сакан објавува провокативни фотографии.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

Во описот на фотографијата Милан ја сподели песната на Оливер Драгојевиќ наречена „Морски волк“, која очигледно ја посветил на Сандра.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

Со оглед на тоа што се во брак 16 години, а неодамна прославија годишнина, многумина се прашуваат кој е нивниот рецепт за долгогодишниот брак и дали имало тешки моменти.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

Милан Калиниќ може слободно да каже дека е среќен човек бидејќи после деценија и пол брак тврди дека не би променил ниту една секунда помината со сопругата.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

Сандра Калиниќ важи за убава и негувана жена. Милан призна дека бил крајно љубоморен.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

– Секако, би ми пречело некој да се обиде да ја премине границата на добро воспитување, но што не е во ред ако на убава жена реагира културно, како што, на крајот на краиштата, јас самиот го правам тоа. Тоа го сфаќам како комплимент. Мојата сопруга има четириесет години, заедно сме скоро дваесет години, а таа е, на сленг, „врвна риба“. Сандра е една од најженствените, најубавите жени во Белград. Каде и да се појавиме таа е или најубава или меѓу трите најатрактивни. Тоа може само да импресионира вистински маж, кој е сигурен во себе, а пред се оној кој ја сака својата сопруга.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

– Не „ѕверам“ наоколу, но сакам да гледам. Тоа го правам и пред Сандра. Впрочем, понекогаш коментираме заедно – откри во една прилика Милан.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

– Се додека тоа остане во границите на пристојноста – нормално е, но не е нормално да се правиме луди кога факт е дека некој ни го предизвикал вниманието. Тоа е лицемерно. Кога се правиме дека не забележуваме дека некој изгледа добро, тогаш се појавува причина за сомнеж.

Фото Инстаграм/kalinic.milan72

Судејќи по зборовите на сопругата на Милан, имало тешки моменти, а актерот бил на мета на женски погледи:

фото инстаграм/Милан Калиниќ

-Ние двајца на почетокот бевме пријатели, па се забавувавме година и пол, по што решивме да успееме. Тој што вели дека немало тешки моменти во толку години брак, лаже затоа што тоа не е можно. Двете страни треба да поминат многу. Се разбира, жените се потолерантни, особено кога мажот е како мојот сопруг. Милан е постојано на мета, сака да дава комплименти и е опкружен со убави жени кои се мачат да бидат во негово друштво затоа што е забавен и шармантен – изјави Сандра за „Глорија“.

фото инстаграм/Милан Калиниќ

Сепак, љубовта меѓу двајцата продолжува и тие успешно ги надминуваат сите тешкотии.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close