Кафе муабет

“Жена од Султана” му се додворувала, Урош му откина прамен од косата- Адам Лабунски неможе повеќе да трпи со солзи во очите побара помош од продукцијата!

Адам Лабунски е учесник во Задруга 6...

Во новата сезона на “Задруга 6” учесник е и македонскиот пејач Адам Лабунски кој пред неколку дена пред камерите раскажа како една вечер му се придружила пејачката Тијана Милентијевиќ на сплав, па „Жена од султана“ истата вечер решила да ја каже својата верзија.

фото принтскрин

– Ми беше смешно кога ја слушнав таа приказна. Бевме на роденден на заеднички пријател, фризер од Македонија. Со нас беа 20-30 луѓе и сите видоа дека ме вознемирува, прво мене, а потоа и другите девојки кои беа присутни – започна презентацијата на Тијана.

Фото Инстаграм/Тијана Милентијевиќ

-Друго, никогаш не сум пришла ниту допрела некој кој, барем така сум слушнала, е хомосексуалец. Не ме интересира целата таа приказна. Тој се обидува да достигне слава по секоја цена и тоа е се што ќе кажам на оваа тема. Кога ќе се случи такво нешто, се лутам и во моментот ми е тешко затоа што некој ме става во ситуација да се кажуваат лаги за мене. Сепак, брзо се смирувам бидејќи важно е да има живи сведоци кои знаат што се случило и тогаш сето тоа ми станува смешно – додаде Милентијевиќ.

Фото Инстаграм/Тијана Милентијевиќ

Да потсетиме, Адам при влегувањето во моментално актуелната, шеста сезона на реалното шоу програма „Кооператива“, раскажа како Тијана еМ нападно му се додворувала, но тој ја одбил.

фото Фејсбук/Адам Лабунски

– Едвај и побегнав на Тијана. Таа ме задеваше цела ноќ. Ми кажа дека многу и се допаѓам. Неколку пати се обиде да ме бакне, но јас не бев толку расположен. Таа е слатка девојка, но јас и реков дека сум зафатен и не сум подготвена за такви авантури. Не и беше гајле, а подоцна и самата ми кажа дека е зафатена и има дечко, но дека не е задоволна со него и дека ќе раскине. Не ѝ дадов причина да помисли нешто, тоа беше само непријатна ситуација. Бев изненаден што беше толку нападна, но другите луѓе кои беа со нас ми рекоа дека е таква кога некој и се допаѓа – изјави Лабунски пред една недела.

фото Фејсбук/Адам Лабунски

Инаку Адам доживеа непријатна ситуација кога еден од учесниците Урош Чертиќ го повлекол за коса, при што му искинал еден прамен.

фото принтскрин

Адам со солзи во очите погледна во камерите и ја замоли продукцијата да го заштити.

– Недостасува дел од косата па ти си правел надоградба – рече Чертиќ и потоа се надоврза: Од кога мажите ставаат надоградба на косата? Се гледаме македонско девојче…

фото Фејсбук/Адам Лабунски
фото Фејсбук/Адам Лабунски

Во дворот со Адам беше и Кристијан Голубовиќ кој по некое време “пукна” и физички се пресмета со Урош и застана во одбрана на Адам.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close