Uncategorized

Емина Јаховиќ удpи по Мустафа Сандал и откри горка вистина за него- повеќе не се во добри односи?

Пејачката откри дека Мустафа не плаќа алиментација...

Пејачката Емина Јаховиќ реши да зборува за врската со нејзиниот поранешен сопруг, турската музичка sвезда Мустафа Сандал и не крие дека долго молчеше за деталите што сигурно ќе предизвикаат разни коментари.

Емина наводно веќе не е во толку добри односи со поранешниот сопруг Мустафа Сандал.
Како што сега изјави таа за домашните медиуми, тој не ги подмирил обврските кон нивните синови Јаман и Јавуз повеќе од две години.

Фото Инстаграм/Емина Јаховиќ

„Мустафа не плаќаше алиментација за нашите синови Јаман и Јавуз повеќе од две години. Сите одговорности ми преминаа на мене “, изјави Емина за„ Стори “.

„Требаше да купи куќа во Белград, но не го стори тоа. Имавме и договор за покривање на детското здравствено осигурување. Денот кога се чувствував најлошо беше кога ги однесов децата на лекар и дознав дека не им е платено здравствено осигурување “, истакна Емина.

„Ако тој навистина не сака да ги исполни своите обврски, и покрај тоа што може да си го дозволи тоа, мислам дека треба да им ги објасни своите причини на своите деца, а не на мене. Ако заедно ги доведовме децата на овој свет, наша должност е да се грижиме и за нив заедно “, заклучи Јаховиќ за Story.

Мустафа има нова љубов!

Пред околу две години Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал ставија крај на нивната љубов, а тоа резултираше со развод.

Иако пејачката во неколку наврати изјави дека се уште и е тешко поради разводот, изгледа Мустафа успеа да ја преболи па си најде утеха во атрактивната русокоса, Мелиса Шутуруп.

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал инаку ги имаат синовите Јаман и Јавуз и поради нив тие останаа во пријателски односи и таа блискост честопати носеше нови шпекулации за нивното помирување, но сега изгледа дека нема ништо такво бидејќи Мустафа реши да продолжи со животот и да се посвети на нова љубов.

Првата фотографија со Мелиса, Мустафа ја објави на својот Инстаграм профил и напиша:

„Се додека изгледате вака…“, а многумина забележаа дека покрај убавата Мелиса, пејачот изгледа посреќно од кога било.

Ѕвезди кои имаат проблем со алиментација

Инаку освен Емина, пред извесно време и уште неколку јавни личности се пожалија на неплаќање алиментација.

Многу од познатите српски ѕвезди се соочија со болни разводи, проследени со јавни расправии и препукувања, но и со проблеми кога станува збор плаќање на алиментација за децата.

Пејачката Каја Остојиќ не доби ништо од поранешниот сопруг

Остојиќ се разведе од сопруот, познатиот диџеј Јуниор Џек поради фудбалерот Матео Павловиќ.

– Јас и Вито се разделивме на мирен начин, се договоривме, нашата љубов меѓу нас двајца престана.

Немаше никакви скандали, неверство ниту трето лице. Ние сме нормални луѓе и на тој начин ја прекинавме нашата заедница, и многу ме погодува кога ќе прочитам лаги кои секојдневно се пишуваат, изјави пејачката по разводот.

Катарина Каја денес е мајка на младата девојка Николина, која ја доби со нејзиниот поранешен сопруг Никола Драгојловиќ. Кога го напуштила Никола, нејзината ќерка имала само шест месеци и вели дека нејзините родители и биле најголема поддршка. Иако нејзината мајка и тато и помагаа во сè, Каја вели дека нејзиниот поранешен никогаш не бил тука за нив двајца.

– Јас не добив скоро никаква алиментација во животот од него, ниту имав каков било друг вид на помош. Првите две години немаше ни трага ни глас од него или неговото семејство. Тој период беше навистина тежок за мене, како црна дупка. Никола пред извесно време воспостави врска со Николина, која отиде во посета на неговата сестра и мајка за време на празниците. Но, без оглед на тоа, јас никогаш не му простив. Не чувам лоши чувства во себе или лоши спомени, бидејќи тоа води до најлоши болести – рече пејачката во една прилика.

За бракот на Ана Севиќ и Дарко Лазиќ се пишуваше на големо. Тие ја имаат ќерката Лорена а неодамна Ана стана мајка по втор пат.

Пејачот и должи 900.000 динари на Ана Севиќ или 20 алиментации за својата ќерка Лорена.

Таа поднесе тужба во мај годинава против нејзиниот поранешен сопруг за неплаќање алиментација за нивната ќерка. Дарко пак јавно тврди дека таа не ги исполнила обврските па така сега долгот на пејачот е со износ од 900.000 динари. Бидејќи тој сè уште не стори ништо во врска со ова прашање, Ана побара правда на суд, но побара дискреција од адвокатот затоа што не сакаше да го клевети таткото на своето дете. По тој повод се огласи и Дарко, кој ги негираше обвинувањата.

– Не е вистина, Ана лаже! Плаќам алиментација на Лорена. Моите деца добиваат од мене секаков вид внимание и љубов што никогаш не им недостасува – изјавил пејачот за медиумите.

Соња Вуксановиќ го тужеше пејачот Жељко Сашиќ на почетокот на 2016 година за неплаќање алиментација на нивната ќерка. Таа тврдеше дека Сашиќ не плаќал алиментација од 2013 година, дека трошоците за школување паднале врз неа и дека и должел вкупно 20.000 евра. На рочиштето во Третиот основен суд тој сметаше дека тужбата против него е неоснована, како и дека тврдењата на Соња се лажни.

– Сашиќ смета дека не должи никому ништо и дека дури ја преплати сумата што требаше да ја даде за месечна поддршка и образование на неговата ќерка – рече неговиот адвокат.

Анабела неодамна го тужеше својот поранешен сопруг за целата неплатена алиментација која се собираше повеќе од десет години. Судот донесе пресуда во корист на Атијас.

– Не очекував дека жената со која ги поминав најдобрите години буквално да го примени методот на алиментација што им ја должев на моите деца и да земе сè што имам. Не давав порано затоа што немав! Ја чекав исплатата за да ги испратам парите, но Анабела се активираше на груб и брутален начин и непријатно ме изненади. Се чувствував како криминалец затоа што картичката ми беше блокирана. Јас сум многу лошо, не сум добро – рече Гаги, додека од друга страна Анабела вели дека и е доста од сè.

– Сакав да заврши човечки, но вака е поради него! Судот ги блокираше неговите картички, а јас сè уште не добив пари, властите одлучуваат за тоа и парите допрва треба да стигнат до мене – рече Анабела.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close