Кафе муабет

Емина Јаховиќ со емотивна порака до поранешниот- нема да верувате што му посака, како ли ќе реагира младата сопруга на Мустафа на ова?

Тие се во добри односи...

Во 2018 сите беа изненадени од веста дека Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се разведоа по десет години брак.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

Покрај убавите спомени за заедничките моменти, поранешните сопружници ги врзуваат и два сина, а на изненадување на целата јавност разводот не помина без проблеми, па поранешните сопружници завршија на суд.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

Наводно, Емина минатата година го тужела турскиот пејач затоа што не плаќал алиментација за нивните синови. Следеше шокантен пресврт, бидејќи Сандал поднел противтужба и, според турските медиуми, доставил докази дека откако се развеле во јуни 2018 година, платил вкупно 1,8 милиони турски лири (околу 115.000 евра).

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

Пејачката не сакаше јавно да зборува за разводот, но призна дека судскиот спор се уште е во тек. Во меѓувреме, Мустафа се ожени со својата повеќегодишна партнерка, две децении помладата Мелис Сутшуруп.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

Емина пред неколку дена за прв пат проговори за врската со Мустафа и со нивните синови Јаман и Јавуз.

фото инстаграм/ Емина Јаховиќ

– Со адолесцентите е многу тешко, особено кога тие се под лупата на јавноста како моите и синовите на Мустафа. Поради ова, тие двајца понекогаш остануваат гладни за нашето внимание, со оглед на тоа што и ние сме посветени на нашите обврски. Мустафа моментално повеќе време поминува со својот помлад син Јавуз, кој повеќе личи на него – изјавила Емина, а потоа на поранешниот сопруг му посакала среќа во новиот брак.

фото инстаграм/Мустафа Сандал

– Мустафа, биди доволно среќен – беше се што му посака Јаховиќ на својот поранешен сопруг.

фото инстаграм/Мустафа Сандал

Благодарна е за се што има…

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

Емина неодамна истакна дека ужива во слободата. Таа призна дека на нејзините наследници им било тешко да го прифатат разводот на нивните родители.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

– Не е лесно да се биде дете на разведени родители, тоа е судбината на моите синови, но јас ги воспитувам така што тие учат од тие понепријатни фази во животот. На крајот, колку и да е сурово, само ќе ги направи посилни. Сакам само моите деца да пораснат во добри, искрени, ментално здрави луѓе, со многу емпатија кон другите и храброст во животот, изјави таа за „Стори“.

фото инстаграм

Таа се осврна и на судскиот спор со поранешниот сопруг.

фото инстаграм/ Емина Јаховиќ

– Продолжува и ќе продолжи… Во мојот случај се работи само за принципот што мора да се почитува и за одговорноста што мора да се преземе. Адвокатите си ја работат работата, јас не им се мешам – откри таа, па додаде дека ужива во слободата:

Фото Инстаграм/Емина Јаховиќ

-Слободата скоро ја запознав и морам да признаам дека таа нема цена. Долго време мислев дека врските љубомората и забраните се доказ за љубов. Сега сфаќам дека може вистински да те сака само некој кој ќе ти дозволи да леташ слободно, да се извишуваш и да уживаш гледајќи те во сета своја слава, а потоа секогаш му се враќаш уште позаљубена и поцелосна.

фото инстаграм/ Емина Јаховиќ

Таа работи на трпение и е благодарна на Бога за се што и дал, особено за нејзините синови.

фото инстаграм/ Емина Јаховиќ

– Работам многу на трпение, учам да бидам благодарна за се што ни дал Господ. Дека сме здрави и живи. Најскапоценото нешто што го имам се моите деца, тоа што можам да гледам и слушам, што можам да си ја обезбедам корката леб и дека сум апсолутно независна од никого, признала Емина.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

-Емотивната врска е сложена врска и мислам дека веќе некаде во овие одговори го објаснив тоа. Секогаш имам избори, но не се потпирам на нив. Имам два сина и сум самостојна жена. Не ми треба никој да го пополни празниот простор во мојот живот, бидејќи немам толку многу. Ми треба уникатност во секоја смисла, а за тоа имам уште едно мало место, заклучила пејачката.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close