Кафе муабет

Емина Јаховиќ ги спакува куферите и замина- жалам што не ги земав и синовите со себе!

Уживаше во Портонови...

Познатата пејачка Емина Јаховиќ уживаше во хит-одморалиштето Портонови а го искористи неодамнешниот престој во ова ексклузивно црногорско одморалиште за да позира за насловна страна на магазинот Стори.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

Таа за споменатиот медиум откри дека за прв пат го посетила ова место, иако планирала тоа да го направи и порано, но пандемијата ја спречила во нејзините планови.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

Сега беа исполнети сите услови Емина и Портонови да блеснат заедно и се случи магија. Пејачката  истакна дека не замислувала толкаво ниво на удобност, луксуз и незаборавни моменти, а посетила различни делови од светот.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

Нејзиното единствено жалење овој пат е што не ги донела своите синови кои имале обврски бидејќи сфатила дека Портонови како ниту едно друго одморалиште нуди многу активности за деца од сите возрасти.

фото Стори.рс

– Љубезноста на сите што работат овде е нешто што особено ме воодушеви. Се гледа дека луѓето се избрани внимателно, како и дека овде се вложува многу труд за туристите да имаат максимална удобност – изјави Емина, која го доживеа шармот на рестораните во Портонови, кои ги опиша како фантастични , и плажите за кои таа истакна дека се чисти и убави.

фото Стори.рс

Сепак, она што особено и привлече внимание на Емина е ексклузивното одморалиште „One&Only“ чиј спа центар веднаш ја освои ѕвезда и го препорачува за сите.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

Моментално Емина вели дека ужива во слободата. Таа призна дека на нејзините наследници им било тешко да го прифатат разводот на нивните родители.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

– Не е лесно да се биде дете на разведени родители, тоа е судбината на моите синови, но јас ги воспитувам така што тие учат од тие понепријатни фази во животот. На крајот, колку и да е сурово, само ќе ги направи посилни. Сакам само моите деца да пораснат во добри, искрени, ментално здрави луѓе, со многу емпатија кон другите и храброст во животот, изјави таа за „Стори“.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

-Слободата скоро ја запознав и морам да признаам дека таа нема цена. Долго време мислев дека врските љубомората и забраните се доказ за љубов. Сега сфаќам дека може вистински да те сака само некој кој ќе ти дозволи да леташ слободно, да се извишуваш и да уживаш гледајќи те во сета своја слава, а потоа секогаш му се враќаш уште позаљубена и поцелосна.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

Таа работи на трпение и е благодарна на Бога за се што и дал, особено за нејзините синови.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

– Работам многу на трпение, учам да бидам благодарна за се што ни дал Господ. Дека сме здрави и живи. Најскапоценото нешто што го имам се моите деца, тоа што можам да гледам и слушам, што можам да си ја обезбедам корката леб и дека сум апсолутно независна од никого, признала Емина.

Фото Инстаграм/Емина Јаховиќ

-Емотивната врска е сложена врска и мислам дека веќе некаде во овие одговори го објаснив тоа. Секогаш имам избори, но не се потпирам на нив. Имам два сина и сум самостојна жена. Не ми треба никој да го пополни празниот простор во мојот живот, бидејќи немам толку многу. Ми треба уникатност во секоја смисла, а за тоа имам уште едно мало место, заклучила пејачката.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close