Кафе муабет

ЕЛМА СИНАНОВИЌ ГО СМЕНИ ЛИЧНИОТ ОПИС! Ќе се шокирате кога ќе ја видите: Не личиш на себе, се дел од коментарите!

Претера со промената...

Последната објава на пејачката Елма Синановиќ предизвика лавина коментари на социјалните мрежи.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

Имено, Елма очигледно се заигра во Фотошоп, и отиде предалеку поради што доби и низа критики.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

Како што може да се забележи на фотографијата која ја објави на својот официлајен Инстаграм профил Елма направила промена на усните, јаболчниците, носот…

фото принтскрин
Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ
Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

Коментарите за нејзиниот изглед се нижеа, а многумина велат дека пејачката не личи на себе.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

„Веќе не личиш на себе“, „Елма ти ли си“, „Зошто толку вештачко, убава жена беше“, беа коментарите.
„Ова не ми е Елма Синановиќ“, „Која е на сликата“, „Ова не е Елма“, се само дел од коментарите по кои пејачката не се огласи.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

Дали Елма го следи трендот за разубавување и отишла под нож или пак ги уредувала фотографиите останува да видиме.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

Во една прилика 47 годишната Елма истакна дека се омажила за богат сопруг а поради тоа не морала ниту да работи.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

-Никогаш не пеев во кафана и не пеев за хонорар, се омажив за богат сопруг и потоа добив се на тацна. Им се извинувам на сите што работеа, но јас не, а сега добивам многу убав хонорар. Им благодарам на сите што мислат дека вредам и што плаќаат за мене– изјавила Елма која во една прилика откри и дека ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ, ја сака нејзината музика.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

– Анастасија ги сака сите мои стари песни кои не ги ни форсирам на моите изведби, сите се убави балади, што покажува дека Анастасија има феноменален вкус – изјави пејачката.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

Инаку Елма Синановиќ беше актуелна и поради тужбата која ја поднела против некогашниот сопственик на „ Гранд“, Саша Поповиќ. Таа го тужела за долг од 2000та година.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

Елма Синановиќ наводно поднела кривичната пријава против Поповиќ за дело кражба и затајување данок.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

„Откако обвинителството ја одби пријавата, Елма поднесе жалба. Обвинителството ја прифати жалбата и се бара од директорот на Гранд да достави додатни податоци за данок“.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

Според она што таа го кажува Поповиќ и должи 30.000 марки.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

Нејзините хитови како што се “Gradske priče”, “Čarobno čarobno”, “Nije vjetar nije kiša”, “Ah tugo” публиката и ден денеска ги пее во еден глас на забаваите и свадбите.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

Својата кариера Елма ја започна во далечната 1993 година кога победи на натпреварувањето на пејачките аматери. Набрзо по 1994 година во соработка со Слободан Бобан Николиќ го издаде својот прв албум под името „Елма“.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

По првиот албум, Елма се омажи за новопазарскиот бизнисмен Смаил Синановиќ со кого во 1997 година ја доби ќерката Хулија.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

До ден денеска и се објавени осум албуми, а последниот е насловен „Nešto lično” објавен во 2018 година и наиде на позитивни критики.

Фото Инстаграм/ Елма Синановиќ

Тоа што оваа пејачка се разликува од многуте колеги е тоа дека никогаш не била во центарот на естрадните скандали.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close