Бременост

Еве како Цеца дознала дека ќе стане баба по трет пат: Анастасија и ги соопштила најубавите вести а еве како реагирала мајка и!

Цеца е пресреќна...

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ моментално е бремена во четвртиот месец, и таа и нејзиниот партнер Немања Гудељ наскоро ќе станат родители на девојче.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Идната баба, Светлана Цеца Ражнатовиќ не можеше да ја сокрие среќата по повод оваа вест, па за медиумите откри како дознала за доаѓањето на внуката:

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Кога Анастасија преку видео повик ми кажа дека чекам трето внуче, бев пресреќна. Таа вест не беше шок за мене, туку прекрасно изненадување. Ова е голем благослов од Бога за целото семејство. Таша сега се чувствува одлично, не е разгалена, само спие малку повеќе од вообичаено, но тоа е нормално – изјави Цеца во емисијата „Цеца шоу“.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Да потсетиме, Анастасија и Немања веќе започнаа заеднички живот во Севиља каде уживаат во секојдневието.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Многу се шпекулираше за нивната венчавка и за тоа каде ќе се одржи, а според медиумите младиот пар планира да организира интимна венчавка само за своите најблиски роднини и пријатели.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Како што објавија тамошните медиуми, церемонијата била планирана за јули годинава. Парот избрал да се венча во Севиља а потоа следната година ќе следува гала-венчавка и црковната венчавка.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Анастасија и Немања се пресреќни што ќе добијат ќерка. Тие веднаш им ја соопштија на своите семејства добрата вест. Цеца плачела, а Вељко бил пресреќен што ќе стане вујко. И семејството на Немања со нетрпение го очекува доаѓањето на бебето. Мајката на Гудељ, Оливера, едвај чека да го добие првото внуче, како и таткото Небојша. Сите се воодушевени – раскажа неодамна извор близок на парот.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

-Таша сакаше да се породи во Шпанија за нејзината ќерка да го добие нивното државјанство. Затоа ја покренала постапката за добивање постојан престој во таа земја. Но, таа процедура се уште не е завршена, па таа не може да дојде во Србија. Но, таа едвај чека да заврши се за да дојде во Белград, бидејќи семејството и недостасува многу – заврши изворот.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close