Кафе муабет

Еве како Илина Арсова изгледала пред 10 години и која е тајната на нејзината беспрекорна линија

Најголем „пopoк“ и се „сникерс“ сладоледите

Девојката на Игор Џамбазов, Илина Арсова, неодамна објави интересна фотографија на социјалните мрежи.

Имено таа сподели фотографија направена пред 10 години во Аргентина, од која можеме да видиме дека и покрај годините, таа не само што не се променила воопшто, туку сега дури и изгледа многу подобро.

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Но во што се крие нејзината тајна?

Илина не ретко добива пофалби на сметка на својот изглед, посебно кога ќе објави фотографија на која во центарот на вниманието е нејзиното беспрекорно тело.

Таа секојдневно тренира и здраво се исхранува, а како што и самата изјави во интервју за Гламур, формата ја одржува преку возење велосипед, пливање во нашите природни езера или качување на карпи, соодветно опремени за тоа.

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Што се однесува до тоа каква храна сака и што е она што најмногу готви, таа вели дека сака едноставна храна, но и дека обожава мешавина од вкусови. Речиси во се што приготвува става неколку видови семиња, а често јаде јајца, просо, леќа, сите видови тестенини, различни видови сирења.

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Од зеленчук обожава морков, авокадо, зелка и краставица додека од овошките најмногу сака диња.

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Навлечена сум на сникерс сладолед и одредени денови го консумирам во неограничени количини, вели искрено Илина.

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Taa заради својот здрав режим на исхрана, но и редовните и напорни тренинзи има тело за какво сонува секоја жена, во што можеме да се увериме и од нејзините фотографии што ги објавува на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Некои од нив погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова
Фото: Инстаграм/ Илина Арсова
Фото: Инстаграм/ Илина Арсова
Фото: Инстаграм/ Илина Арсова
Фото: Инстаграм/ Илина Арсова
Фото: Инстаграм/ Илина Арсова
Фото: Инстаграм/ Илина Арсова
Фото: Инстаграм/ Илина Арсова
Фото: Инстаграм/ Илина Арсова
Фото: Инстаграм/ Илина Арсова
Фото: Инстаграм/ Илина Арсова
Фото: Инстаграм/ Илина Арсова
Фото: Инстаграм/ Илина Арсова
Фото: Инстаграм/ Илина Арсова
Фото: Инстаграм/ Илина Арсова
Фото: Инстаграм/ Илина Арсова
Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close