Кафе муабет

Еве како изгледа куќата на Брена и Боба во Мајами- никаков луксуз, просечен имот!

Овој имот, освен погледот кон морето, се претпоставува дека е просечен...

Плацот на Лепа Брена и Слободан Боба Живојиновиќ во САД е опкружен со скапи вили, додека тие наводно поседуваат  просечна куќа во типичен американски стил.

фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена

Покрај вилата на Бежанјска коса, во сега познатата белградска населба, стан во Монте Карло, тие поседуваат и куќа во Мајами.

фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена

Овој имот, освен погледот кон морето, се претпоставува дека е просечен. Куќата е изградена во 1950 година и е во типичен монтажен, американски стил. Во дворот има мал базен, а куќата е опкружена со прекрасни вили, па меѓу нив делува како гаража за тинејџерска рок-група.

фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена

Куќата има две бањи, кујна и трпезарија, а целата е поплочена со обични плочки.

– Брена оди таму да се одмори, но попатно ги извршува сите домашни работи, бидејќи таму нема слуги и готвачи. Кога ќе го напушти Балканот, Брена е прилично обична жена… Не ја оптеретува фактот дека ќе ја препознаат луѓе од околината- наведува изворот за Ало.Рс.

фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена

Погледнете ги фотографиите од куќата до кои дојде споменатот медиум.

фото Ало.рс
фото Ало.рс

Инаку познато е дека Брена и Боба вложуваат пари на недвижнини па неодамна нивната снаа Александра Пријовиќ истакна дека ќе започне да се занимава со нов бизнис.

фото инстаграм/Лепа Брена

Откако вирусот корона им донесе голема загуба на пејачите сега пејачката смислила одличен начин како да заработува.

Имено таа одлучила да купи станови на Златибор што ќе ги изнајмува.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Александра сфатила како да заработи дополнителни пари, па се фрлила во бизнисот со недвижнини. Пријовиќ веќе најде пет стана во нова зграда кои наскоро ќе бидат капарисани.

фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ

– Додека седеше дома за време на пандемијата, таа многу размислуваше за започнување на нов бизнис. Таа сфати дека можеби не секогаш може да заработува од пеење, па и паѓаа на ум разни идеи. Разговарала со Филип, Брена и Боба и на тој начин дошла на идеја да инвестира во недвижен имот – ја започнува приказната изворот и додава дека пејачката ги слушала советите на Живојиновиќ, кој и рекол дека изнајмувањето стан е многу профитабилен бизнис.

фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ

– Брена и Боба водат ресторан во центарот на Златибор и кога ќе дојдат тука, треба да платат за сместување. Тоа беше причина плус Прија и Филип да одлучат да купат пет стана, бидејќи тие ќе остават еден за себе, а другите ќе ги изнајмат. Пријовиќ неодамна настапи во Златибор, па ја искористи можноста да ги разгледа становите што се продаваат таму. Пред концертот таа вечераше со инвеститор кој гради станови недалеку од езерото на Златибор. Неговата зграда е во завршна фаза и треба да биде готова до септември. Тој се договорил со Прија и Филип наскоро да му дадат аванс, а остатокот од парите кога ќе заврши изградбата – тврди изворот.

фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close