Кафе муабет

Еве како Бјелогрлиќ успеа да ја фати српската Моника Белучи: Заедно се 25 години, а ова е тајната на успешниот брак!

Таа му е најголема поддршка...

Драган и Маја Бјелогрлиќ се долги години во брак и имаат две деца, синот Алексеј и ќерката Миа.

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Алексеј тргна по стапките на својот татко и е актер, додека Миа е политиколог и продуцент.

Фото Фејсбук/Миа Бјелогрлиќ

Пред повеќе од две децении актерот добил понуда да сними реклама, а тоа го искористил како можност да ја придобие сегашната сопруга, која веќе ја познавал.


Маја беше модел, работеше во Виена и Париз, а покрај тоа дипломираше и англиски јазик и литература.

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Актерот често зборуваше за Маја како најголема поддршка во неговиот живот и дека таа е одговорна за нивниот хармоничен брак и среќното семејство.

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Минатата година во Мајами прославија 25 години брак во друштво на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ.

фото инстаграм/Лепа Брена

Маја важи за една од најубавите жени во Србија, а гордо го носи и епитетот српска Моника Белучи.

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Поради нејзината убавина, многумина му љубоморат на познатиот актер Драган Бјелогрлиќ за подобрата половина, која сепак изгледа многу привлечно, што не изненадува со оглед на тоа што порано беше манекенка.

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Иако малку се знае за неа, познато е дека студирала англиски јазик и литература и дека набргу по бракот и стави крај на манекенската кариера, па извесно време работеше како преведувач, а многумина велат дека физички личи на Моника Белучи.

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Публиката често ги избираше Драган и Маја за најшармантната двојка на јавната сцена, како поради физичкиот изглед, така и поради харизмата со која пленат и двајцата.

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Со работата како модел, Маја почнала да живее сама многу рано. Поминала четири години во Париз, а потоа се сели во Виена.

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Таа работеше за агенцијата “Форд” и беше на насловните на списанијата Мари Клер и Ел, имаше значајни претставувања на ревии, но честопати доаѓаше во Белград, бидејќи запиша и дипломираше англиски јазик и литература.

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Познато е дека актерот го чува својот приватен живот далеку од очите на јавноста, но фактот што синот Алексеј исто така стана актер, ја заинтригира јавноста која сакаше да дознае нешто повеќе за целото негово семејство, па многумина се прашуваа како изгледа и неговата ќерка.

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Во една од домашните серии, тој ја доби својата прва улога и играше со одлични актерски имиња.
Мајката Маја е нивната најголема поддршка, а таа каде и да се појави привлекува внимание, особено заради нејзината убавина и витка линија.

Фото Инстаграм/Драган Бјелогрлиќ

Ќерката на Бјелогрлиќ избегнува да се истакнува во јавност, па живее како и повеќето свои врсници – сака да патува, да го поминува времето со пријателите и да се дотерува, но неизбежен е фактот дека многу наликува на својата мајка од која ја наследила целата убавина.

Фото Фејсбук/Миа Бјелогрлиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close