Кафе муабет

Еве зошто сите зборуваат за бундата на Александра Пријовиќ: Никогаш не изгледала подобро- се дотера и направи хаос

Моден погодок на Пријовиќ...

Александра Пријовиќ веќе подолго време ужива во љубовта со Филип Живојиновиќ, синот на сопругот на Лепа Брена, Боба Живојиновиќ.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Како круна на нивната љубов се роди синот Александар со кој Прија и Филип неодамна беа на одмор во Соединетите Американски Држави.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Тие отпатувале во Мајами каде поминале неколку дена во луксузен хотел за што наводно платиле прилично голема сума пари.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Со нив на пат отишла и мајката на Александра, која се грижела за малиот Александар, за Филип и Пријовиќ да имаат повеќе време да го посетат градот.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Како што можевме да видиме на Инстаграм на Александра, Филип и таа, меѓу другото, застанаа и покрај паркот Дизни. Само што се вратија, на аеродромот во Белград веќе ги чекаа камери и новинари.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Прија слета на белградскиот аеродром во тотално гламурозен дух. Во раката носеше црна Шанел чанта, без сомнение еден од омилените женски додатоци во светот во последните години.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Нивниот изглед целосно го оправдува, но чантите како оваа не чинат малку. Моделите генерално чинат неколку илјади евра.

Нејзините чизми се многу слични на оние на брендот Bottega Veneta чија цена е околу 1.000 евра. Сепак, и покрај повеќе од гламурозните чизми и чанта, погледите беа повеќе насочени кон бундата што ја носеше Александра.

фото принтскрин

Совршено одговараше на остатокот од аутфитот кој беше целосно црн, а сето тоа го „зачини“ со очила за сонце. Овој аутфит на Пријовиќ е за чиста десетка.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Се скара со модниот дизајнер поради попуст

Познатиот моден дизајнер Саша Видиќ поради пари ја прекина успешната соработка со популарната пејачка Александра Пријовиќ!

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Извор близок до модниот креатор ја открил причината за раскинувањето на деловната соработка меѓу него и пејачката. Наводно расправијата ја предизвикал сопругот на Александра, Филип Живојиновиќ, кој сметал дека услугите на Видиќ се прескапи, па побарал од него попуст.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Оваа постапка го шокираше Саша, кој во тој момент реши да го прекине контактот и соработката со пејачката, чиј визуелен изглед целосно го промени.

фото инстаграм/александра пријовиќ

– Александра и Саша соработуваа успешно неколку години, но дефинитивната разделба меѓу нив настана поради Филип, кој почна да се распрашува за сите детали од нејзината кариера, вклучувајќи го и нејзиниот стајлинг. Двајцата добро работеа како тандем, тој ја стилираше за настапи во медиумите, често облекувајќи ја во костуми и фустани со неговиот потпис. Тогаш сите ја пофалија. Меѓутоа, проблем настанал кога Филип побарал од Саша да им даде попуст бидејќи сметал дека неговите услуги се прескапи. Кога го слушна тоа Видиќ полуде. Не го очекуваше тоа од нив. Веднаш го прекинал контактот со нив и ставил крај на таа соработка. Кога малку се олади, остана со Александар на „Здраво“ кога случајно се сретнаа некаде во градот, но веќе немаше контакт со Филип, бидејќи го смета за главен виновник за оваа ситуација – заклучува изворот.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Тој истакна дека не е „Made in China“ и дека кај него нема попусти!

– Јас и Александра сме во добри односи. Се немам слушнато со неа откако ја прекинавме соработката, но добро сме. Јас работев на нејзиниот стајлинг и направив чудо од неа. Се беше одлично меѓу нас. Меѓутоа, тогаш Филип влезе во приказната и ми побара попуст! Еј, попуст! Па не сум „направено во Кина“ да им давам попуст. Познато е дека работам само со врвни материјали. Разликата е небо и земја, како изгледаше кога јас се грижев за неа и пред тоа – изјави Саша.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

– Сакам само Александра да изгледа скапо, чисто. Претходно изгледаше како да поминала покрај контејнер, покриена со некоја селотејп трака – изјави тогаш креаторот.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close