Новости

Еве зошто го крие од очите на јавноста: Ова е сопругот на водителката Ена Попов- имаат две ќерки а годинава прославија 8 години заеднички живот!

Водителката ретко зборува за својот приватен живот...

Својата љубовна приказна и хармоничниот брак познатата водителка и поранешна пејачка Ена Попов, ја крие далеку од очите на јавноста.

Фото Инстаграм

Ена, која беше и учесничка на првиот „Големиот брат“ со години е во хармонична заедница со бизнисменот Ненад Чанко, но двојката ретко се појавува заедно во јавноста.

Водителката  се омажи за Ненад во 2012 година и парот има две ќерки, Риja и Мила.

Ена на Инстаграм постави фотографија од неа и нејзиниот сопруг и напиша: На моето слатко семејство не му треба филтер -а потоа следуваа низа позитивни коментари.

Да потсетиме, Ена, поранешната водителка на Ѕвездите на Гранд  и Ненад се заедно од 2012 година.

Фото Инстаграм

– Мојот сопруг и јас ги заспивавме децата, па потоа вежбаме. Купивме опрема, па тренираме дома. Оваа коронска година не ни падна тешко, мислам на тоа дека сме дома, буквално воопшто не се разделуваме – изјави таа неодамна за еден од српските портали.

фото Инстаграм

Инаку Ена и Ненад прославија 8 годишнина од брак а таа по тој повод се огласи и на Инстаграм.

Живели, за нашите 8 години, по што следуваа многу честитки….

Фото Инстаграм

Ена ужива во семејниот живот

 

Фото: Инстаграм/ Ена Попов

Поранешната водителка неодамна објави фотографија на која се гледа како ужива со својата ќерќичка со што ги воодушеви своите обожаватели.

Ена ретко објавува вакви фотографии на социјалните мрежи, особено откако стана мајка на Рија и Мила.

Фото: Инстаграм/ Ена Попов

Убавата девојка од Нови Сад која беше учесничка во првиот „Голем брат“ пред извесно време го прослави својот 33 роденден. Таа е мајка на две ќерки – Рија и Мила со кои одвреме-навреме ќе сподели и по некоја заедничка фотографија на својот профил на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Ена Попов

Таа неодамна објави како ужива додека се гали со постарата ќеркичка Рија и напиша следниот коментар

„Мојата прва радост.“

Фото: Инстаграм/ Ена Попов

Фото Инстаграм
Фото Инстаграм

Фото Инстаграм
Фото Инстаграм
Фото Инстаграм
Фото Инстаграм
Фото Инстаграм
Фото Инстаграм

Фото Инстаграм
Фото Инстаграм
Фото Инстаграм
Фото Инстаграм
Фото Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close