MAMA

Д-р Мармерски смисли лек кој им помага на сите жени да се ослободат од вишокот тежина (РЕЦЕП)

Јадете само кога сте навистина гладни

Познатиот доктор Христо Мармерски смисли лек кој им помага на сите да се ослободат од вишокот тежина.

Неопходно е:0,5 л јогурт;1 лажица мед;1 лажица јаболков оцет;1 лажица цимет;40 капки од 30% тинктура на прополис.по желба (ореви, боровинки, банани, јагоди, итн.)

Примена: јадете го овој вкусен десерт 2 лажици во текот на денот. Чувајте го во фрижидер и јадете 20 дена секој ден..

Препорака: Јадете само кога сте навистина гладни, смејте се колку што можете повеќе, за време на викендите, возење велосипед или прошетка до 10 км., спијте во ладна просторија, да се истушираме со ладна вода, пијте многу чиста вода.

Јапонска диета која трае од 7 до 12 дена, го забрзува метаболизмот и ги топи килограмите

Оваа хит диета добива сѐ поголема популарност, а нејзиното основно правило е за појадок да јадете банани, со една или две чаши млака вода.

Всушност, за појадок потребно е да изедете една банана, а максималната дозволена количина се четири банани секое утро. Останатите оброци треба да ви бидат лесни, мали и чести. Посебни строги правила за остатокот од исхраната во денот не постојат. Јадете нормално, но не претерувајте. Оригиналната диета трае од 7 до 12 дена.

Што се однесува до кафето, дозволено е повремено да пиете незасладен чај или кафе, но се препорачува негово избегнување. Важно е целосно да го отфрлите алкохолот, а ако не можете да им одолеете на слатките работи, тогаш послужете се со малку црно чоколадо, но најдоцна до 15 часот.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close