Кафе муабет

Душко Тошиќ ги изненади сите со оваа одлука: Се врати во нејзината прегратка(ФОТО)

Дојде во Белград

Одлуката на Душко Тошиќ да се врати во Белград по бројните деловни ангажмани во странство привлече големо внимание во јавноста.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Сега кога бракот на Душко и Јелена е во процес на развод, медиумите будно ги следат поранешниот фудбалер и поп-дивата, па така секој чекор кој ќе го направат ги полни весниците.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Сега Душко очигледно решил да посвети време на себе и на семејството и покрај многубројните обврски во Турција, каде што патува почесто бидејќи работи како фудбалски менаџер. Тој се врати во Белград за да поминува повеќе време со своите наследнички.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Дека и Душко ужива во својот нов животен стил сведочи и најновата објава која со брзина на светлината се шири на социјалните мрежи, а коментарите за изгледот на Душко најчесто се во суперлативи, што посебно му се допаѓа на Душко.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Тој не сака да ја запостави својата голема љубов, и притоа го спои убавото и корисното, а на како што објавија тамошните медиуми, деловен ручек се сретна во кафеана со пријателите од светот на фудбалот. Душко е очигледно расположен, а тоа може да се забележи и на неговото насмеано лице, а судејќи по полната трпеза со добра храна и пијалоци, човек би рекол дека одлично се забавува.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Иако не се експонира претерано во јавноста, Душко споделува фотографии на социјалните мрежи, а имајќи предвид дека најчесто е во машко друштво, многумина се запрашаа дали популарната пејачка се уште е негова најголема болка.

Фото Инстаграм/ Кatarinatp81

Карлеуша го искритикува…

Јелена Карлеуша често истакнуваше дека сè што јавноста знае за неа всушност не е вистина. Дека приватно е многу поинаква, понежна и како што самата вели „досадна личност“.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Поп дивата во едно емотивно интервју откри детали за себе кои малкумина ги знаеле, спомнувајќи го нејзиниот сопруг Душко Тошиќ.

Фото Инстаграм/ Душко Тошиќ

-Кога реков дека мажот мора да е лажен, мислев дека никогаш не смее да ги покажува своите вистински бои, своето вистинско лице. Моето вистинско лице е сето она за што јавноста на Балканот не ни сонува. Никој навистина не ме познава. Единствената што ме познаваше беше мајка ми, можеби моите деца, а не мојот сопруг. Јас, всушност, сум измамник на шоубизот. Бидејќи сè што мислат луѓето за мене, не е така. Извртена слика на жена која мораше да биде пет пати подобра од сите други за да има шанса воопшто. И тогаш се претвора во трка со самата себе, опсесија со его. Сликата што беше испратена за мене не е добра – искрена беше Јелена.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Меѓутоа, во едно големо интервју таа откри дека ниту еден маж никогаш не ја заштитил од вербални напади, вклучително и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ, со кој е во процес на развод.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Ниту еден човек никогаш не ме заштитил, вклучително и мојот. Секогаш ме навредуваа, ме понижуваа, а никој не помисли да ме брани како жена. Одбрана доживеав само од жени. И благодарам за тоа. Како општество ја нагласуваме борбата против насилството врз жените. Па зошто тоа не се применува кога се работи и за мене – рече Јелена и додаде:

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

– Кој ќе го преживее тоа што го преживеав јас, веќе не чувствува болка, удари, понижување, или тага… Чувствува само желба да преживее и многу често за одмазда, за жал – искрена беше Јелена.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/Јелена Карлеуша
фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close