Кафе муабет

Душко Тошиќ во тешка здравствена состојба- се огласи и Карлеуша по оваа вест!

Душко е заболен од коронавирус...

Душко Тошиќ, поранешниот репрезентативец на Србија, е позитивен на коронавирус и неговата здравствена состојба е лоша.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Тошиќ беше пријавен од сопругата Јелена Карлеуша за физичко насилство на 7 јануари на Божиќ, а сега следуваше нова драма.

Фото Инстаграм/ Душко Тошиќ

Тошиќ има потешка форма на пневмонија, пренесува магазинот „Hello“.
Не е познато како и каде се заразил, а нема информации дали е хоспитализиран.

Тошиќ пред судот изјави дека неговата сопруга го пријавила со цел да му наштети бидејќи нивниот брак моментално е во криза.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

„Моето име, лик и дело треба да се појавуваат исклучиво во приказни поврзани со спорт и хуманитарни дела. За жал, тоа не е така, па принуден сум да се обраќам вака. Секаде ме претставуваат како насилник, иако не поддржувам насилство и никогаш не сум го користел. Оние кои ме познаваат знаат дека сум човек кој секогаш се труди да биде џентлмен, каде и да е и што и да прави. Затоа ќе останам доследен на себе, ќе игнорирам измислици и ќе чекам да помине овој ветер кој е насочен против мене“, напиша Тошиќ на Инстаграм.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Но откако во јавноста излезе информацијата за здравствената состојба на Душко, поранешниот фудбалер не се огласи, а неговата сопруга Јелена веднаш потоа на Инстаграм објави фотографија со која го најавува својот концерт во Дубаи.

Фото Инстаграм/ Кatarinatp81

Вчера по повод скандалот меѓу Душко и Јелена се огласи и мајката на поранешниот фудбалер која, застана на страната на синот.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Иако не сакаше многу да зборува за семејната драма со сопругата Јелена Карлеуша сепак таа истакна дека нејзиниот син не би удрил никого.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Мајката на Душко проговори за српски Телеграф, и тврди дека не е точно дека нејзиниот наследник ја удрил Карлеуша, иако, како што вели, за се била информирана.

Николета, која живее во селото Орловат, не можеше да не го коментира семејниот скандал, како и забраната за приближување која Тошиќ со судска одлука ја доби 30 дена.

фото Инстаграм/Душко Тошиќ

– Слушам што се пишува и верувајте ми, како мајка не ми е мило кога сето тоа ќе дојде до мене. Не е точно дека мојот син некогаш удрил некого. Ова не е вистина. Весниците, се разбира, имаат право да пишуваат, ништо не може да се направи за тоа – рече Николета.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Кога новинарите и поставија повеќе прашања, Николета се сврте велејќи дека нема да зборува на споменатата тема.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Мајката на Душко Тошиќ избра да не се пресели од Орловат, каде живееше мирно со сопругот и одгледа две деца, и покрај големата популарност и богатство на нејзиниот син. Сепак, дури и во мал град во близина на Зрењанин, сите знаат дека нејзината снаа е Јелена Карлеуша, а што навистина мисли Николета за неа и по тринаесет години брак, во јавноста не е познато.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Сепак, она што малкумина го знаат е дека Јелена деновите по смр-тта на нејзината мајка, кога Душко отсуствуваше поради деловни обврски, ги помина во куќата на свекрвата, како и дека и била огромна поддршка кога нејзиниот сопруг Милорад почи-нал.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Фактот што Николета Тошиќ избра да го живее животот на мало место во близина на Зрењанин, а што помалку се меша во бракот на нејзиниот син и во други приватни одлуки, не значи дека има лошо мислење за Јелена. Напротив, таа мисли се најдобро за својата снаа, и дава бескрајна поддршка и со нетрпение ја очекува секоја средба и се радува на семејните собири каде доаѓа и сестрата на Душко Катарина.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close