Кафе муабет

Душко никогаш не беше вистински маж: Карлеуша конечно прозборе за разводот- еве што никогаш не направил тој за неа!

Ниту еден маж не застанал во нејзина одбрана...

Јелена Карлеуша често истакнуваше дека сè што јавноста знае за неа всушност не е вистина. Дека приватно е многу поинаква, понежна и како што самата вели „досадна личност“.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Поп дивата во едно емотивно интервју откри детали за себе кои малкумина ги знаеле, спомнувајќи го нејзиниот сопруг Душко Тошиќ.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

-Кога реков дека мажот мора да е лажен, мислев дека никогаш не смее да ги покажува своите вистински бои, своето вистинско лице. Моето вистинско лице е сето она за што јавноста на Балканот не ни сонува. Никој навистина не ме познава. Единствената што ме познаваше беше мајка ми, можеби моите деца, а не мојот сопруг. Јас, всушност, сум измамник на шоубизот. Бидејќи сè што мислат луѓето за мене, не е така. Извртена слика на жена која мораше да биде пет пати подобра од сите други за да има шанса воопшто. И тогаш се претвора во трка со самата себе, опсесија со его. Сликата што беше испратена за мене не е добра – искрена беше Јелена.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Меѓутоа, во едно големо интервју таа откри дека ниту еден маж никогаш не ја заштитил од вербални напади, вклучително и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ, со кој е во процес на развод.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

– Ниту еден човек никогаш не ме заштитил, вклучително и мојот. Секогаш ме навредуваа, ме понижуваа, а никој не помисли да ме брани како жена. Одбрана доживеав само од жени. И благодарам за тоа. Како општество ја нагласуваме борбата против насилството врз жените. Па зошто тоа не се применува кога се работи и за мене – рече Јелена и додаде:

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

– Кој ќе го преживее тоа што го преживеав јас, веќе не чувствува болка, удари, понижување, или тага… Чувствува само желба да преживее и многу често за одмазда, за жал – искрена беше Јелена.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Инаку пред неколку дена астрологот и соработник на магазинот „Стори“, Хелена Чупач, направи родилна карта и и ја предвиде судбината на Јелена Карлеуша.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Она што е интересно е дека таа открива се за судбината на пејачката и вели дека судено и било да го запознае Душко, да се омажи за него, да ги роди ќерките Атина и Ника, а потоа да се разведе од него.
Како што наведува наводно во хороскопот на поп дивата јасно стои дека дојдоа Тажните часови, еден од најтешките периоди кој трае седум и пол години, а даде и подетално објаснување што ја очекува пејачката:

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

-Јелена Карлеуша е родена во знакот Лав со подзнак во Рак и Месечина во Водолија. Она што е најизразено е нејзината Месечина, која е многу важен фактор на картата на раѓање. Циклусот во кој се наоѓа Јелена се вика Саде сати и е еден од најтешките периоди од животот кој трае седум и пол години. Сегашните часови ќе донесат тага, страдање, внатрешно испрашување, како и тежок однос со околината. Месечината го симболизира приватниот живот, нашата мајка и жената како сопруга и мајка. Почнувајќи од март 2020 година, Сатурн, кој всушност е дел од Седумте часа, се наоѓа во Водолија, односно Месечината на Јелена. Астролошки гледано, јасно е дека мора да помине низ тешкотии, пред се во приватниот живот. Промени, болни, на приватен план, односот со најблиските, па и со партнерот. Тоа е период на кармичко чистење и загуби и носи голем товар, грижа, но и предизвици.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Сатурн веќе некое време влијае на месечината на Јелена (од 2020 година во истиот знак, а сега во спој, што е многу тешко да се поднесе), што значи дека пролетта и летото 2022 година ќе и донесат сериозна промена на приватен план. Понатаму, од крајот на мај 2022 година до 5 јули 2022 година, транзитниот Марс беше во спротивност со нејзината Венера, која во астрологијата го симболизира бракот, а Марс зборува за конфликти во партнерските односи, но овој транзит беше само поттик за нешто што претходно беше подготвено.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Таа го спореди и хороскоп на Јелена и Душко, кој е посебен вид на анализа (синастрија), го има сврзникот на Венера и Кету. Тоа значи дека тие двајца се кармички партнери, што значи дека веројатно биле во брак во некој од претходните животи и дека сега, во овој живот, го завршуваат она што го започнале. На самиот почеток на нивното запознавање се „препознаа“, се воодушевија од сличностите, иако се два различни темпераменти, таа е Лав, а тој Јарец. Тука страстите беа многу доминантни и нагласени. Но, овој спој носи и болка, разочарувања, предавство и долго страдање (двете или само едната страна) посочи Хелена.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close