Дом и семејство

Душко е татко за пример: Поранешниот на Карлеуша го кажа своето- нема да верувате што направи на ревијата на постарата ќерка

Тој ја бодреше од првиот ред...

Сопругот на Јелена Карлеуша, фудбалскиот менаџер Душко Тошиќ е таков татко каков што само може да се посака.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

На неодамна одржаното јубилејно 20-то издание на Модната недела во Србија, Атина Тошиќ дебитираше како модел.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Ќерката на музичката ѕвезда Јелена Карлеуша и пензионираниот фудбалер Душко Тошиќ очигледно одлучила дека модата и понатаму ќе и биде хоби, а според присутните одлично се снашла во улогата на модел.

фото стори.рс

Бидејќи Душко Тошиќ е татко за пример, присутните не беа изненадени што тој беше еден од првите што пристигна на ревијата и многу внимателно го следеше целиот настан од првиот ред.

фото стори.рс

Четиринаесетгодишното девојче ја имаше честа да ја отвори ревијата на дизајнерката Александра Лазиќ и нејзиниот бренд Lacher. Со самоуверени и искусни чекори на модната писта, таа се прошета по пистата во црна креација, сериозно и достоинствено како и многу постари и поискусни манекенки, што го направи Душко многу горд, а тој на крајот аплаудираше погласно од сите други.

фото стори.рс

Многумина, кои присуствуваа на овој специјален настан, коментираа дека Душко Тошиќ е татко за пример кој ги поддржува своите две наследничка во секоја одлука. Помладата ќерка Ника тргна по неговите стапки и тренира женски фудбал, додека постарата Атина сакаше да се занимава со малку поинаква работа, исто така во јавниот сектор, што го прави исклучително среќен поранешниот спортист.

Фото Инстаграм/Атина Тошиќ

Јелена Карлеуша безброј пати истакна дека и покрај тоа што се занимава со спорт, Ника всушност е слична на неа по карактер, додека кај Атина ситуацијата е обратна.

Фото Инстаграм/Атина Тошиќ

Сигурно има многу причини сопружниците кои се разведуваат да бидат многу горди на изборот кои го направија нивните наследнички, поради што настојуваат да имаат коректен однос.

Фото Инстаграм/Атина Тошиќ

Нивните ќерки од мали привлекуваат внимание, а сега имаат и свој Инстаграм, па нема воопшто да се изненадиме ако за кратко време ја стигнат и својата мајка иако таа е една oд најпопуларните жени на Балканот.

Фото Инстаграм/Атина Тошиќ

Јелена во една од последните емисии во „Ѕвездите на Гранд“ се осврна на нејзиниот стил, но од аспект на тоа што е мајка.

Фото Инстаграм/Атина Тошиќ

Критикувана дека една мајка не треба се облекува толку провкативно, пејачката тогаш го изјави следново:

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

„Една жена ако е мајка не треба да се завие, да замине во манастир, да изгледа како домашна помошничка и да заврши со својата работа“.

Фото Инстаграм/Атина Тошиќ

„Јас во мојот дом сум мајка, не сум во сценски костуми. Моите деца се прекрасно воспитани, со сите петки, деца за пример, фини, скромни и за мене сите велат дека сум прекрасна мајка. Тоа што јас имам своја работа нема врска со тоа каква сум мајка, ниту тоа ме одредува“ изјави таа и додаде:

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

„Можам само да ви кажам дека моите ќерки се горди на својата мајка“.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

„Тие од својата мајка можат да научат како да бидат самостојни, успешни, како да се борат во животот“.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

„Како да бидеш жена во машки свет, полн со предрасуди, балкански, селски менталитет, каде жената се гази и не се почитува заради својата ce*cyaлнocт. Јас своите ќерки ги учам да не се срамат од својата ce*cyaлнocт, ниту од својата женственост, ни од свето тело и да имаат свое јас, како и дека никој не смее да ги сопнува затоа што се убави и згодни“ рече Карлеуша во една прилика додека беше дел од тимот на жирито на музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close