Кафе муабет

Душан спрема вистински хаос за Тања – реши да се врати по децата, изнајми стан до пејачката!

Убеден е дека ќе се смири со Тања, па таа не треба да се опушта на кој било начин, иако нејзините синови Максим и Ѓорѓе сега се во Србија со неа...

Сопругот на Тања Савиќ, Душан Јованчевиќ, наводно, нема намера да се предаде и да го признае поразот.

фото инстаграм
фото инстаграм
Фото: RAS SRBIJA

Иако по враќањето на синовите во Србија изјави дека би сакал да се смири со пејачката и дека се уште има надеж тие да бидат срежно семејство ветувајќи дека ќе се смени и нема да биде љубоморен, сепак сега по се изгледа реши да не мирува.

фото инстаграм

Извор близок на парот за еден српски медиум изјави дека сега е повреден и ќе направи се за да ги земе децата, дури е убеден дека и ќе се смири со Тања, па таа не треба да се опушта на кој било начин, иако нејзините синови Максим и Ѓорѓе сега се во Србија со неа.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

– Душан нема само така да се предаде, нема шанси да се откаже од Тања и неговите синови – започнува изворот и додава:

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

– Убеден е дека Тања сè уште го сака и дека е важно да  биде близу до неа, па затоа реши да се врати во Србија. Тој ќе изнајми стан во близина на неа и ќе гледа тие често да се среќаваат,  ќе се погрижи таа да не заборави на него па дури и да сака. Ќе направи хаос ако Тања не сака да попушти. Неговата единствена цел е да се смири со неа, тој е убеден дека Тања е старата жена која може да ја убеди во што сака, сепак, Тања стана многу посилна во периодот кога ги доби децата и е решена да не се врати на старото. Душан има право да се бори за неа и за децата, но се сомневам дека таа ќе попушти. Па, сега, како Душан ќе се справи со тоа и дали ќе се помири со фактот дека ја изгуби, останува да видиме – заклучува изворот.

Фото: Курир.рс
фото инстаграм

За потсетување, по една година агонија низ која минуваше Тања Савиќ, пејачката сега конечно е среќна во прегратката на своите синови.

foto instagram
foto instagram
фото инстаграм
фото инстаграм

Сè уште легалниот сопруг на пејачката Тања Савиќ, Душан Јованчевиќ се огласи по веста дека Тања ја напушти Австралија со своите синови.

foto instagram

Душан не е задоволен и не губи надеж дека наскоро сите повторно ќе бидат заедно. Тој се огласи во медиумите и рече дека нема коментар и дека треба да ја повикуваат Тања за сè. Потоа испрати порака:

-Ги сакам сите тројца повеќе од сè и да сакам да бидеме сите заедно што е можно побрзо, како што треба да бидеме. Ви благодарам многу. Поздрав од мене! Нема што повеќе да додадам “.

foto instagram
фото инстаграм
фото инстаграм
foto instagram

Пејачката за целиот период тврдеше дека Душан без нејзино знаење ниту одобрение ги однел децата и при тоа пејачката ретко имаше можност да контактира со нив.

foto instagram
фото Hello.rs
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

– Жените кои се големи емпати се приврзуваат за манипулатори. Јас бев емпатична додека мојот сопруг беше нешто сосема друго, тој немаше емпатија, гледаше само за себе. Веднаш го препознав, но беше предоцна, бев во блажена состојба, тогаш гледате некои работи што не ги сакате, замижувате и мислите „ќе го сменам“. Мислев дека ќе успеам. Не ги мразам мажите, има и жени кои се такви. Го следев неговото однесување, тој ме изолираше од сите, кога твојот партнер сака да те контролира, мислиш дека е љубов, кога те исклучува од семејството, пријателите, колегите. Тогаш тој може да прави што сака со тебе, како да си кукла, така се чувствував.Треба да станете доктор на науки за да ја откриете таа личност и на крајот да ја напуштите. Тие прават сè со намера да ја задржат жената. Во мојот случај, тоа беше намерно, го знаев тоа. Јас го сакав но се ослободив, многу ми е полесно, немам на кого да полагам сметки.Имав толку многу пријатели пред Душан, тој ме изолираше од моите пријатели, сега го враќам друштвото во мојата прегратка. Постојат многу пријатели и колеги кои ми се јавуваат сега, тие дури и не се осмелуваа порано. Очигледно беше дека сум исплашена, во моите очи се гледаше дека сум како исплашено дете.
– Моите пријатели ми велеа „тој е прекрасен, како зборуваш така за него“, а јас плачев секој пат поради него. Но, знаев каков е, според другите тој беше шармантен, тој знае како да влезе под кожата. Мислам дека и луѓето кои го вршат ова психолошко насилство вршат физичко насилство, но мислам дека психолошката тортура е многу поисцрпувачка, објасни таа.

foto instagram
fotoinstagram
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close