Кафе муабет

ДРАГАНА МИРКОВИЌ ЈА ПОНИЖИ ЦЕЦА: Не може да излезе од дома без обезбедување- јас не се плашам знам што зборувам!

Тие се ривалки...

Драгана Мирковиќ синоќа одржа концерт на градскиот плоштад во Шид каде се собраа неколку илјади луѓе, а пејачката на социјалните мрежи откри дека го срушила рекордот на посетеност на тој град.

фото инстаграм/Драгана Мирковиќ

Детал од концертот кој привлече големо внимание беше сцената кога една постара госпоѓа од првите редови го прекина концертот, и се обрати на Драгана и ја исмејуваше нејзината поп ривалка Цеци Ражнатовиќ.

@dragana.mirkovic #draganamirković #kuršumlija #foryou #music #koncert #live #draganamirkovic #dragana #2022 #tour2022 ♬ Jeleni kosute ljube – Dragana Mirković

– Драгана, застани тука. Ти си илјада пати поубава од Цеца – рекла бабата и предизвикала овации кај публиката на што Драгана и рекла:

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

– Те обожавам, само да знаеш, некој нека ми ја донесе после концертот – рече насмеана Мирковиќ.

фото инстаграм/Драгана Мирковиќ

Видеото на кое може да се слушне како Драгана и се обраќа на Цецa Ражнатовиќ додека се среќаваат на снимањето на новогодишната програма стана вирално, а пејачката еднаш се огласии на тоа.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

– Не знам дали се знаеме или не. Она што ме прави смирена и присебна е што јас никогаш не кажав ниту еден лош збор против таа жена, а вие сте живи сведоци. Така, никогаш, и за жал, таа направи нешто прилично лошо за нејзината слава пред две години. Не знам зошто и што ја предизвика. Многу ми е жал за тоа, бидејќи беше апсолутно непотребно. Навистина не знам што се случи со неа, сигурно беше малку нервозна, бидејќи не гледам друга причина – изјави претходно Драгана, а потоа додаде:

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

-Да се ​​каже „добровечер“, не го гледам тоа како предизвик, некој така да те навредува пред сите на прес-конференција, но Боже мој, тоа е нејзино право. Ако таа смета дека е добро така, слободно. Добро се чувствувам, вака функционирам во животот, чекорам со крената глава, секаде можам да одам без телохранител, знам што кажав во животот, што направив во животот… Навистина немам причина да се плашам од било што во животот, ниту да се плашам од прашања, точно знам што кажав. Никогаш не сум кажала ништо лошо, навистина не знам од каде тоа… Ја излажал ли некој, дали некој и рекол нешто? Немам поим – изјави во една прилика Драгана Мирковиќ.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close