Кафе муабет

Драгана Мирковиќ минува низ “пекол”: Толку од бајката- пејачката се огласи на Инстаграм и призна се за измамата

Неможе да се справи со измамниците...

Откако беше мета на измамници, Драгана Мирковиќ прави се да ги предупреди колегите, публиката и пошироката јавност за оние кои се обидуваат да го искористат нејзиното име за да заработат.

Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ

Оваа измама длабоко ја погоди Драгана Мирковиќ која дури и заплакала, поради фактот дека и покрај тоа што ја ангажирала најдобрата адвокатска канцеларија во Австрија да ја застапува, таа не наоѓа начин да се справи со интернет криминалот.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Познато е дека е многу тешко да се дојде до шарлатани кои бараат да се стекнат со богатство на овој начин, па истовремено со ангажирањето адвокат и информирањето на полицијата, пејачката ги презела работите во свои раце и постојано преку социјалните мрежи негира дека има било каква поврзаност со оние кои го злоупотребуваат нејзиното име.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Станува збор за сајт за продажба на суплементи, поточно производи за слабеење, кој за огласот го користи ликот на Драгана и ветува дека за краток временски период значително ќе ослабнете.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Според презентацијата на измамниците, се разбира лажна и исценирана, Драгана успеала да ослабе дури 21 килограм, што неколку пати жестоко го демантираше:

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

– Тоа не е точно, јас не рекламирам производ кој е опасен по здравјето, а никогаш не сум имала 21 килограм вишок. Измама, внимавајте – напишала пејачката видно вознемирена од овие лаги.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Солзите на Драгана Мирковиќ се горчливи затоа што и во најлудите соништа не можела да помисли дека некој ќе го искористи нејзиното име на толку ужасен, небулозен начин.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Инаку Драгана Мирковиќ е позната како личност со весел дух. Таа избегнува конфликти, па често молчи за тоа што и пречи. Таа особина веројатно ја чинело и здравје.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

-Ме чинеше само затоа што добив проблем со тероидната жлезда, а тоа е затоа што молчев и чував се во себе, рече пејачката и додаде:

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

-Навистина понекогаш знае да биде болно дури и кога кнедлата е во грлото и кога сакате да кажете, но повторно не можете да кажете или да одговорите, и знаете сè и сè ви е јасно и секој знае сè. Сите молчиме, изјави во една прилиак за„ Скандал “Драгана, која зема силни лекови за да ја одржи болеста под контрола.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Сепак, во една прилика таа откри дека одлучила да си помогне на природен начин – со промена на исхраната.

Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ

Ова се природни додатоци за детоксикација кои го детоксифицираат организмот и кои во голема мера ја помагаат и подобруваат работата на тероидната жлезда, открива изворот за српските медиуми.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

-Заедно со овие додатоци, Драгана мора да ја промени својата диета, но не и е тешко затоа што е на диета бидејќи води евиденција за својата тежина и е свесна дека здравата исхрана е најдобриот лек против стареење.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Оваа диетата ќе и помогне и ќе ја забрза и работата на нејзината тероидна жлезда. Во секој случај, Драгана сè уште се чувствува добро, но бидејќи се грижи за своето здравје, сака да стори се што е можно за да биде уште подобра и да се намали проблемот со нејзината тироидна жлезда на минимум “, заклучува изворот.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close