Uncategorized

Долги години е на сцената а малкумина знаат дека завршила факултет: Сања Малетиќ се пофали со дипломата

Пејачката завршила Правен факултет...

Пејачката Сања Малетиќ е една од естрадните личности која може да се пофали со диплома во рацете, бидејќи дипломирала на Правниот факултет.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

Сепак, пеењето отсекогаш и било главна опција, иако се пробала и во актерството.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

Почнала да пее кога имала дваесет и три години, што според неа е доцна за оваа работа, но дека школувањето е сепак најважно.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

„Втората опција не постоеше – на моите родители им го давам тоа што им треба, тие ми даваат дозвола за тоа што ми треба. Така започнав многу доцна, мојата приказна започнува на дваесет и три години, иако мислам дека е вистинско време, затоа што на прво место е училиштето, а потоа се останато“, вели Сања, која исто така ги поучувала и своите млади колеги.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

„Музиката е добра, но може да излезе од контрола, тоа сакам да им го кажам на овие млади луѓе.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

Завршуваш школо и имаш занимање, имај го лебот во раце на кој секогаш можеш да му се вратиш, затоа што тоа сепак може да се случи болест, корона, болно грло. Прво, училиштето, бидејќи музиката никаде нема да избега“, изјави таа во емисијата Ѕвездите на Гранд Специјал.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

Се бори со неплодност

Сања Малетиќ (49) и нејзиниот сопруг се борат за своето потомство повеќе од 10 години, а дека таа е подготвена на се за да се исполни во улога на мајка, покажа и тоа што ги пакува куферите и патува за Прага во една од водечките клиники за ин витро оплодување.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

Изминативе две години беше спречена да се подложи на вакво оплодување поради пандемијата на коронарна вирус, а штом клиниките ги отворија вратите за пациентите, Сања веднаш ги направи сите потребни тестови и почна хормонска терапија.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

„Борбата на Сања за потомство е тешка и трае со години остава болни душевни рани, но не се откажува од мајчинството.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

Пред две години закажала ин витро оплодување во најпознатата клиника во Чешка, но била спречена поради пандемијата“, вели извор близок на пејачката и наведува дека ситуацијата и недостатокот на настапи ги искористила на вистински начин, се посветила на себе, медитирала, се хранела со здрава исхрана и се посветила на здрав начин на живот.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

“Наместо да очајува, Сања реши да го зајакне своето тело и да влезе во нов процес со оптимално здравје. Нејзината упорност се исплатеше бидејќи нејзината клиничка слика значително се подобри и планира да започне нова борба за неколку недели”, рекол изворот.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

„Сите знаат колку пари треба да се одвојат кога се започнува ваква борба. Еден процес на вештачко оплодување чини околу 3.000 евра, а можете само да замислите колку чини во клиниките во странство.
После сите години борба Сања добро се информираше и ја одбра Чешка затоа што тие се пионери кога станува збор за овој тип на оплодување и клиника која е позната по високиот степен на успех кога се во прашање парови постари од 40 години“, вели изворот и додаде:

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

„На многумина би им се завртело во глава од цифрата што морала да ја одвои, но Сања отсекогаш паметно штедела пари.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

Пред пандемијата работеше пет дена во неделата и чуваше се што заработи за да има пари да ја исполни својата најголема желба. “”Според друг извор, со неа цело време е нејзиниот сопруг, како и целото семејство и пријателите кои се молат овој пат нејзината борба да не биде залудна.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

Пејачката накратко ја потврди оваа информација но не беше расположена да каже нешто повеќе за тоа.
Да потсетиме, Сања пред неколку години призна дека болеста на штитната жлезда и го променила животот, и дека и пречела во борбата за мајчинството.

Фото Фејсбук/ Сања Малетиќ

“Тоа е сериозна болест. Кога ќе заболите од автоимуната болест, дури тогаш станува интересно. Борбата е секојдневна и нема пауза. Се менувам како и сите ние. Накачив неколку килограми, но не не ми пречи“, рече таа.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close