Кафе муабет

Доживеа голема трагедија и донесе важна одлука- го загуби Мрка и сега откри како се справува со тагата!

Таа им се обрати на своите следбеници на социјалната мрежа...

Пејачката Ана Бекута е неутешна поради загубата на долгогодишниот партнер Милутин Мркоњиќ.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Сепак, судејќи по последната објава на Ана, изгледа дека собрала сили и донела некои нови одлуки.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

– „Ќе има пролет и сонце – и покрај се, и покрај се, против се и секој што се противи на животот“ – ја цитираше пејачката познатата реченица на Душко Радовиќ и потоа им го честиташе на своите следбеници на социјалната мрежа „Инстаграм“ почетокот на најубавата сезона.

Фото Инстаграм/Ана Бекута

Објавата на Ана Бекута наиде на многу коментари за поддршка бидејќи многу нејзини следбеници веројатно препознаа дека овој став значи дека пејачката по неколкумесечна тага решила да сврти нов лист и да ја врати насмевката на лицето.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Да потсетиме, по смр-тта на Мрка, Ана вети дека ќе направи долга медиумска пауза и се уште го одржува тоа ветување.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Неодамна пејачката објави интересна фотографија а пораката која што ја упати до жените ги изненади сите. Имено таа открива дека сега го користи слободното време да направи нешто за себе и покажа како вежба.

Фото Инстаграм/Ана Бекута

Фолк дивата реши да испрати важна порака до сите дами по повод Денот на жената.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

– Гледам дека цел Балкан пее дека уметниците мора да бидат здрави, така што ова е идеален момент да се посвети овој 8 март – на здравјето на жените. Секоја жена мора да биде здрава. Девојки, не дозволувајте фризерите и шминкерите да бидат повеќе од гинеколози и мамографи. Немојте козметиката да ви биде пречка за вежбање. Не дозволувајте ништо надвор од вашето тело и дух да се меша со она што е внатре – напиша таа и додаде:

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

– Медиумите и Инстаграмот можат да бидат сурови во прикажувањето на нереални стандарди за убавина и начин на живот. И многу жени поради тоа се незадоволни од самите себе. Тоа ме прави многу тажна. Самољубието е исцелување. Сакам да се лекуваш од се што те мачи со тоа што ќе се грижиш за себе и за таа љубов. Среќен ден на жената – напиша Ана Бекута во описот на фотографијата на која позира со хеланки и црна маичка.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Да потсетиме, Ана Бекута се врати на музичката сцена по кратка пауза поради смртта на нејзиниот партнер Милутин Мркоњиќ. Таа одржа новогодишен концерт во Бања Лука, по што им се врати на обврските во „Ѕвезде Гранда“.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Српскиот политичар и почесниот претседател на СПС и народниот пратеник Милутин Мркоњиќ (79) почина во Белград во Инсистутот за кардиоваскуларни болести „Дедиње“.

Фото Архива

Последната деценија од неговиот живот ја одбележа љубовта со фолк пејачката Ана Бекута, која беше со него до последен момент.

Фото Инстаграм/Ана Бекута

Мркоњиќ (79) заврши на кардиоваскуларната клиника во Белград, а неговата избраничка беше цело време со него.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Милутин Мркоњиќ додека бил во болничката постела ја заколнал Ана Бекута да му вети дека ако умре нема да престане да пее, објави Свет пред неколку дена.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

– Сите го знаат Мрка како голем шегобиец, тој е толку позитивен човек што насекаде носи само радост и смеа. И додека минува низ најтешката борба во животот, тој е позитивен и се труди да и олесни на Ана. Многумина беа изненадени кога објави дека нема да ги откаже настапите иако Мрка се бори за живот. Впрочем, не е фер да ја озборуваат Ана затоа што тоа било желба на Мрка, тој знае дека Ана во живот ја одржуваат песната и работата и затоа ја замолил да му вети дека нема да се откаже од музиката и во најтешките моменти – изјави тогаш извор близок до пејачката.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм
ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм
ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close