Кафе муабет

ДОДЕКА НЕ ВЛЕГОВ ВО СТУДИО НЕ БЕВ СВЕСНА ДЕКА ОВА МИ НЕДОСТАСУВАЛО – НАШАТА ВОДИТЕЛКА СЕ ВРАТИ ПРЕД ЕКРАНИТЕ, ОВА НЕЈЗИНО ИЗДАНИЕ ЌЕ ВИ ГО ОДЗЕМЕ ЗДИВОТ

Водителката изгледа позгодно од било кога...

Јавноста ја запозна како една од првите водителки на утринската емисија на Канал 5 телевизија каде заедно со водителот Роберт Јанков ја водеа програмата.

Милена Антовска, а последните неколку години и Станковска важи за една од најубавите и најзгодни тв-лица кај нас.

 

Фото: Фејсбук/Милена Антовска Станковска

Изминатата година  година Милена паузираше од тв-екраните, користејќи породилно отсуство по втор пат откако на свет ја донесе нејзината втора ќеркичка Јоана.

Фото: Фејсбук/Милена Антовска Станковска

По пораѓајот со Јоана, водителката за Женски магазин раскажа дека второто породување било доста потешко од првиот пат, а причината била тоа што во моментот кога се породила била заразена со Ковид-19.

Минатиот месец, во октомври, водителката се врати на работа, пред малите екрани, па на социјалните медиуми сподели:

,,Како да не поминала една година. Имав навистина убаво утро и топло добредојде од моите гледачи. Додека не влегов во студио всушност не бев ни свесна дека ова ми недостасувало’’, напиша Милена.

Фото: Фејсбук/Милена Антовска Станковска

Фото: Фејсбук/Милена Антовска Станковска

И покрај тоа што после пораѓајот водителката се пожали на својата тежина, на најновите фотографии таа изгледа навистина згодно.

Фото: Фејсбук/Милена Антовска Станковска

Фото: Фејсбук/Милена Антовска Станковска

Неодамна таа присуствуваше и на 15-тиот роденден на естрадниот магазин  ,, Бекстејџ’’ каде се појави во црн, тесен фустан кој совршено ја истакна нејзината линија и атрибути.

Фото: Фејсбук/Милена Антовска Станковска

Фото: Фејсбук/Милена Антовска Станковска

Милена, оваа година по вторпат стана мајка.

Имено, со сопругот Гордан Станковски ја добија ќеркичката Јоана.

Нивната прва ќерка, Лана Марија во август наполни пет години.

Фото: Фејсбук/Милена Антовска Станковска

Фото: Фејсбук/Милена Антовска Станковска

Фото: Фејсбук/Милена Антовска Станковска

Фото: Фејсбук/Милена Антовска Станковска

Фото: Фејсбук/Милена Антовска Станковска

Фото: Фејсбук/Милена Антовска Станковска

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close