Кафе муабет

Додека Марина се надева на примирје, Дарко покажа како се забавува со својата нова девојка!

Сега пејачот ја покажа атмосферата од дружење со пријателите, на која присуствуваше и Барбара...

Додека Марина Гагиќ живее во надеж дека ќе се смири со Дарко Лазиќ, на пејачот како тоа да не му паѓа на памет, бидејќи тој слободното време го поминува со својата нова девојка Барбара Бобак.

foto arhiva
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Дарко речиси секој ден објавува фотографии со кои покажува како ужива со својата нова љубов.

Сега пејачот ја покажа атмосферата од дружење со пријателите, на која присуствуваше и Барбара.

Foto instagram/ Bobak S. Barbara

Следбениците на Лазиќ имаа можност да го видат пејачот како ги пече кокошките и во еден момент тој го покажа пивото.

Пејачот ја обележа девојката Барбара на фотографијата но и момче со исто презиме како неа, па многумина помислија дека тој е брат на пејачката.

Судејќи според оваа објава, Лазиќ ужива со својата нова девојка, а никој не знае како Марина ја трпи целата оваа приказна.

Foto instagram/ Bobak S. Barbara
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Инаку Дарко Лазиќ и Марина Гагиќ дефинитивно ставија крај на својата љубов и секој од нив сврте нова страница и започна ново животно поглавје. Сепак, синот Алексеј ќе остане врската што ќе ги поврзе засекогаш.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

По тој повод Дарко и Марина Гагиќ се сретнаа пред извесно време на роденденот на нивниот син.
Според извор за тамошните медиуми, Марина наводно била подготвена да му прости се на пејачот со која има син но сепак следувал ладен туш.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Сè беше одлично организирано во игротека. Се гледа дека дадоа се од себе. Не знам кој беше задолжен, што всушност и не е толку важно, но изгледаше навистина убаво. Двајцата комуницираа нормално цело време, ако не знаевме што се случува, ќе помислиме дека се хармоничен брачен пар. Од нејзиното однесување можев да видам дека е подготвена да се смири со него. Претходно ни рече дека и пречат неговите чести излегувања, трошење. Така, таа го уценуваше неколку пати дека ако тоа не се промени, ќе го напушти. Очигледно, сфатила дека не може да смени некого кој има 30 и нешто години, па решила да попушти. Но, мислам дека му рече на својот сосед дека има нова девојка. Дека е уморен од стрес, нервоза, уцени. Тој сака да живее нормално, за да не мора да се правда постојано каде е и што прави. Кога станува збор за детето, тој е тука за него и Марина знае дека може да му се јави кога ќе посака, но тој вели дека повеќе не може да биде во заедницата со неа. Мислам дека очекуваше и бараше премногу од него – започнува изворот за „Свет“.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Па, знаеше со кого создава семејство. Ако тој не се смени во првиот брак и по првото дете, зошто мислеше дека сега ќе с епромени. Да речеме дека беше женкар, неверен и не знам што друго. Можеше да бде во врска со него никој не и бранеше, но тој не е тип за брак па сега, како што велат, возот помина. Тој е во среќна врска и не знам што ќе стори за неа, бидејќи таа се надеваше дека ќе се смири со него до роденденот на Алексеј – вели неговиот пријател за горенаведениот медиум.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Неговата мајка Бранка Лазиќ откри дека не се меша во изборите на нејзиниот син, но дека се грижи за своите внуци.

– Помладиот син има две ќерки со кои сега поминувам многу време. Сите внуци се приврзани за мене, и јас сум за нив. Не ги двојам, сите четири се еднакви за мене, не знам што ќе се случи кога ќе бидат постари. Јас често го гледам Алексеј, кога и да посакаме го носат Марина или Дарко. Лорена не ја гледаме често. Не зборувам за тоа, не би сакала Ана да биде лута за ништо. Јас и Марина останавме во добри односи. Немаме проблеми. Дека двајцата повеќе не можат да бидат заедно тоа е нивна работа и тоа е меѓу нив. Јас не се мешам во нивната врска, само знам дека кога сакам да го видам детето, ми го носат и тоа е најважно – вели Бранка, па со многу емоции открива дека и недостасува најстарата внука.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Страшно ми е жал за Лорена, ми недостига. Не ја гледаме често, навистина е тешко. Јас сум за тоа мајката да го воспитува детето, детето да биде со мајката, мајката да биде мајка, а таткото да биде татко. Но, заради нивните несогласувања, јас и мојот покоен сопруг бевме казнети, слабо ја гледам.
Кога станува збор за раскинувањето на Марина и Дарко, Бранка открива дека проблемот се појавил околу работата што ја работи нејзиниот син.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Тешко е денес за една девојка, жена, да ја разбере работата на Дарко, тоа е најголемиот проблем. Мислам дека тоа е она што ги кочи, ништо друго. Дарко е таков, ја работи оваа работа и мора. За расправии секогаш се потребни двајца, но Марина сепак знаеше кој е Дарко и што работи. Тоа е помеѓу нив двајца, тие треба да го решат проблемот и навистина да го решат. Им реков дека на нив е да одлучат како им е најдобро, ако не можат заедно, не можат. Секако, би сакала тој да се смири со неа и да расте детето со двајцата родители, но тие треба да одлучат за тоа – вели мајката на Дарко и открива дека таа ја поддржува неговата одлука да живее во Германија.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Дарко се обидува да заработи пари за своите деца. Тој е посветен татко. Беше корона, тој не работеше, немаше толку многу, но штом ќе заработи, ќе им даде на Лорена и на Алексеј сè како и порано. Тој има нови планови, и јас го поддржувам. Го советувам да остане во Германија за да живее и да не се враќа тука. Само да доаѓа повремено да ги гледа децата, мене и неговиот брат, но не и да се враќа засекогаш. Таму е подобар отколку тука, вели Бранка.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close