Кафе муабет

Доаѓа бебе: Само една година по разводот Данијела сподели среќни вести- семејството се проширува

Ќе стане тетка по втор пат...

Во медиумите како бомба одекна веста дека манекенката Данијела Димитровска и водителот Огњен Амиџиќ по десет години ставија точка на бракот.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Минатата година беше многу стресна за манекенката но изгледа се навикнува на животот по разводот.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Неодамна како гостин во една емисија со солзи во очите зборуваше за разводот и откри непознати детали од бракот со Огњен.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Откри дека се започнало со љубов и дека кога ја донела одлуката за развод почувствувала дека мора повторно да научи да оди.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Димитровска си ја отвори душата гостувајќи во „Реална приказна“ и ги откри деталите кои јавноста ги очекуваше.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– Никогаш не ми беше целта да се омажам туку така, но кога се случи љубовта, сакав да создадам бајка за себе. Кога сте дел од бракот на некој начин делите сè на половина, но потоа кога ќе одлучите дека не сакате повеќе да бидете дел од него, тогаш се чувствувате како да треба повторно да научите да одите. Но морам да напоменам дека имаше многу кризи – рече.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Манекенката најпрво ги коментираше пишувањата во медиумите, па рече дека такви работи не и пречат.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– Доброволно влегов во јавниот свет. Затоа, луѓето имаат право да пишуваат за сето ова. Не можам да очекувам луѓето да не се грижат. Дури и мене ме интересира нечиј живот од време на време, па читам. Мене ми е тоа океј, особено ако навистина се случи, како што беше во мојот случај – рече Димитровска.
Не долго потоа, таа подетално зборуваше за тој период, велејќи дека за неа тоа било како см.рт, само без да ум.ре, односно дека и тоа како боли:

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

– Разводот е една од најболните работи што може да им се случи на луѓето. Во најтесниот круг на моите пријатели, кога се шегувам, велам дека тоа е см.рт без ум.ирање. Навистина боли, кога ќе умреш тоа е крајот, а ова боли. Се додека не го снема, боли, и никогаш не знаеш кога ќе престане, нема потпишана хартија за тоа. Се е до правото на избор и фала му на Бога затоа што ние имаме право да избереме со кого да се омажиме, разведеме итн.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

– Тоа е одлука која се подготвува долго време. Потекнувам од патријархално семејство, моите родители се заедно 37 години. Ми требаше долго време да донесам одлука за развод, но кога го направив тоа, бев сигурна. Јас и мојот поранешен партнер сме во добри односи поради детето. Се разбира, не е пријатно кога секој има право да го коментира тоа, но сама го дозволив тоа затоа што се занимавам со јавна работа, истакна Данијела.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Сега убавата манекенка на својот Инстаграм профил се пофали со убави вести и откри дека има повод за славење.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Семејството на Даниела наскоро ќе биде проширено за уште еден член. Имено, нејзината сестра Ивана е бремена и по втор пат ќесе оствари во улога на мајка.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Сестрата на Данијела Димитровска по професија е психотерапевт, има едно дете и во 2017 година му кажа „да“ на човекот на нејзиниот живот.

Среќната вест ја објави вчера на својот Инстаграм профил и ги воодушеви сите нејзини следбеници.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

На витката фигура и извајано тело на Ивана и позавидуваат речиси сите жени, а на фотографијата на која се гледа само малиот труднички стомак накратко напиша:

„Бебе….Доаѓа“.

фото принтскрин

Даниела беше една од првите која ја коментираше фотографијата на нејзината сестра, пресреќна бидејќи нејзиниот син Матија ќе биде постар братучед.

фото принтскрин

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close