Бебе

Децата за Јарецот се богатство, ѕвездите откриваат колку деца треба да имате

Ако сте пронашле соодветен партнер и размислувате да основате семејство, прочитајте што предлагаат ѕeвездите

Сe e напишано во sвездите, дури и колку деца треба да имате. Имено, секој знак на зодијакот е посебен по своите карактеристики што влијаат на моделот на размислување и емоции. Затоа, некои парови се одговараат одлично, други не можат да се спојат едни со други. 

Ако сте пронашле соодветен партнер и размислувате да основате семејство, прочитајте што предлагаат ѕeвездите.

Овен

Овните уживаат во родителството. Ѕeвездите планираат три или четири деца за нив. Поради нивната самодоверба, сила и решеност, Овните се раѓаат водачи. Бидејќи тие се амбициозни и имаат големи планови, децата се далеку на нивниот список. Меѓутоа, како што мажот или жената во знакот на Овен растат и стануваат позрели,  бременоста станува сè пожелна цел.

Бик

Бик има за цел да има две деца а нешто повеќе од тоа е премногу за нив. Бик е одлична мајка или татко бидејќи е знак на трпеливост, нежен кон децата. Сепак, тој инсистира на одржување високи стандарди и не им се допаѓаат промените. Тој има силни семејни вредности и ќе се обиде да го всади тоа кај деца кои секогаш се на прво место, поважни од сопственото здравје.

Близнаци

Сигурно никој нема да биде изненаден кога ќе чуе дека бременоста е идеална опција за луѓето во знакот на Близнаци. Тие не сакаат да бидат сами, затоа им требаат деца. Но, тие се непредвидливи и мајките во знакот на Близнаци често имаат повеќе од две деца. Вистински пример е Анџелина Џоли.Близнаците се забавни родители. На нивните деца никогаш нема да бидат досадно затоа што луѓето во овој знак не сакаат да бидат затворени во куќата и често ги носат своите деца на патувања, да паркираат и уживаат во тоа.

Рак

Родителството е исто природно за Рак, како и дишењето. Тоа е хороскопски знак со кој ѕeвездите предвидуваат две деца, но со неколку години одвоени. Симпатичната природа на мајката во знакот на Рак му обезбедува на детето топло опкружување во кое детето може да напредува. Нејзините имагинативни карактеристики  помагаат да создаде среќен и хармоничен дом полн со љубов. Сепак, на жената Рак и треба време да се опорави физички, емоционално и ментално од породувањето.

Лав

Ѕвездите планираат од две до четири деца за Лавовите. Тие се познати по мултитаскинг и тоа не е проблем за нив. Како родители, тие се забавни, но очекуваат почит.Кога имаат намера да станат родители, ништо нема да застане на нивниот пат, но тие мора да знаат како да се справат со фактот дека веќе нема да бидат центарот на вниманието што ги разликува. Лавовите лесно се справуваат  со повеќето предизвици на родители, затоа што се родени водачи и се добринасти.

Девица

Девиците сакаат ред, така што едно дете е идеална опција за нив. Тие се одлично организирани и очекуваат да го следат распоредот за пишување домашни активности.Повеќе деца можат да ги уништат своите планови за кариера и животни цели. Сепак, постојат некои Девици кои се доволно храбри и се одлучуваат за друго дете.

Вага

Вагата се стреми кон рамнотежа, еднаквост и чесност, но тие сакаат да се социјализираат, така што ќе имаат минимум две,а можеби дури и четири или шест деца.Мајките во знакот на Вага се мирни и нежни, дури и кога детето има излив на гнев.  Тие високо ја ценат соработката и партнерството и ќе се обидат да ги пренесат овие вредности на своите деца.Вагата сака да биде на отворено, тие ја сакаат уметноста и музиката, затоа своите деца ги насочуваат кон културата. Тие имаат силно чувство за правда.

Шкорпија

Скорпиите се надарени да се занимаваат со цела армија на деца, па ѕвездите предвидуваат најмалку три од нив. Тие се емотивни суштества кои сакаат родителство. Тие сакаат предизвици и сакаат да бидат најдобри на сè што прават. Тие сакаат да тестираат различни методи на родителство за да дознаат што е најдобро за нивните деца.Тие сакаат нивните деца да прераснат во силни личности, но децата можеби се плашат од нив заради импулсивниот темперамент.Скорпиите даваат 100 проценти од себе во секоја врска, но истото го очекуваат за возврат.

Стрелец

Стрелци се енергични и авантуристички и љубопитни, што ги прави забавни и опуштени родители. Но, немојте да се изненадите ако не се одлучат за деца затоа што за нив не е лесна одлука. Тие главно имаат едно дете, ретко се одлучуваат за друго.Тие даваат сè на детето што го имаат. Тие се креативни и им овозможуваат на своите деца поголема слобода од кој било друг хороскопски знак, но понекогаш им недостасуа

Јарец

Три деца не се проблем за Јарецот. Тие имаат вродени вештини за родители и се одлични во управувањето со домаќинството и кариерата. Тие се убедени дека добар план е темел на сè и дека можат да управуваат со сè. Тие на своите деца им даваат до знаење дека се шефови и инсистираат на дисциплина.

Водолија

Водолијата копнее по авантура и слобода, така што sвездите планираат едно дете за нив. Овие се луѓе со прекрасен карактер ако се во добро расположение. Но, понекогаш тие копнеат по осаменост и се затвораат себеси во што е тешко со дете. Тие се добри родители ако имаат слободно време.Карактеристика што ја карактеризира Водолија и може да помогне во воспитувањето е тоа што таа е одличен слушател.

Риба

Рибата е воден знак што сака да се размножува и да ужива во потомството. Ѕeвездите планираат пет или повеќе деца за нив. Овој знак е полн со емоции и љубов. Тие се емпатични што ги прави совршени родители. Тие се прилагодливи и можат да останат мирни за време на стресните ситуации кои се чести кај децата.Тие се толку добри во родителството што другите честопати ги прашуваат за совет. Но, Рибите можат да бидат лековерни и децата можат да го искористат тоа. Понекогаш ќе биде неопходно да се постават појасни и поцврсти граници.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close