Дом и семејство

Детето плаче велејќи дека повеќе не може: Родителите ја „товат“ својата ќерка (3), па ја снимаат и заработуваат од тоа

Родителите од Кина наидоа на тешки критики откако корисниците на Интернет ги обвинија дека ја присилиле нивната ќерка да јаде во живо за да заработат пари.

Снимките и фотографиите на тригодишно девојче, со прекар Пеи Ки, на кое таа проголтува големо количество храна, неодамна започнаа да кружат на социјалните мрежи.

На снимките се гледа дека девојчето е дебело за својата возраст, пренесува Дејли Меил.

Нејзините родители, кои ги објавуваат снимките на Интернет, биле критикувани од милиони лути корисници, кои ги обвинија дека „ја злоупотребиле својата ќерка“ и „ја користат како kрава за молзење“.

Според податоците, нејзините снимки се објавени уште од 2018 година на видеото „xigua“, кинеската платформа.

На снимката е прикажана мало девојче кое седи пред камерата додека јадела големи порции кнедли, тестенини или колачи.

Луѓето забележале дека девојчето изгледа многу потешко од нејзините врсници. Едно неодамнешно видео вели дека тежи 35 килограми.

Според извештаите на медиумите, девојчето во едно видео им кажува на родителите да престанат да ја хранат, но нејзината чинија веднаш се полни.

Откако снимката предизвика гнев, нејзиниот видео канал беше отстранет од страницата.Нејзините родители ги отфрлија обвинувањата, велејќи дека Пеи е здрав и дека снимаат за забава.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close