Кафе муабет

Денес е 30 ноември, најлошиот ден во годината- бидете внимателни овие работи никако не смеете да ги правите!

Внимавајте на зборовите што ги кажувате за да не бидете погрешно протолкувани...

Доколку имате чувство дека ништо не ви оди, виновно е влијанието на планетите, па така треба да знаете дека 30 ноември речиси на никого нема да му донесе пријатни ситуации.

фото илустрација

Емоциите ќе се вжештат до крајност. 30 ноември е најопасниот ден во годината и затоа е многу важно да се контролирате за да не правите некои „глупости“ кои скапо ќе ве чинат во иднина!

фото илустрација

Ова е многу незгоден период, велат астролозите бидејќи една искра е доволна за се да ескалира во пожар. Внимавајте на зборовите што ги кажувате за да не бидете погрешно протолкувани. Сè што правите, правите со дополнителна грижа.

Фото Илустрација

Ноември се покажа како тежок месец. На крајот на есента секогаш има многу работа, но оваа година ѕвездите се потрудија да ни го отежнат животот на сите. Последниот ден од месецот се покажа како најопасен оваа година.

фото илустрација

Подгответе се за внатрешни бури. Негативните чувства ќе бидат пренагласени на сите полиња. Сè што порано ве мачело, а што сте „заборавиле“ повторно ќе дојде до израз. Не се исклучени ниту нови конфликти. Не размислувајте за минатото, живејте во сегашноста и обидете се да ги контролирате своите емоции. Исто така, деновиве е подобро да се биде внимателен со странци. Може да бидете измамени, затоа чувајте ги ушите и очите отворени.

фото илустрација

Ако сте негативни во овој период и мислите дека ќе ви се случат лоши работи така ќе ги привлечете,  но ако се обидете да размислувате добро и да ширите љубов, ќе го ублажите сето она што овој аспект го носи со себе.

фото илустрација

Декември пак иако се чини како месец кога секого од нас го фаќа новогодишната еуфорија, сепак за три хороскопски знаци ќе бде фатален.

фото илустрација

Некои буквално ќе го преживеат пеколот, а некои пак ги очекува најголемата среќа.

фото илустрацја

Познатиот руски астролог Павел Глоба предупреди дека неколку хороскопски знаци ги очекуваат големи промени и тоа пред Нова година. За некои промените ќе бидат позитивни, но некои треба да се подготват за најлошото!

фото илустрација

Бик
Календарскиот почеток на зимата на Бикот му носи неочекувани промени во семејниот живот. Плановите што ги имале ќе пропаднат, а тоа ќе биде особено изразено на љубовно поле. Конечно, очите им се отвораат и сфаќаат кому му го дале срцето. Биковите овде ќе се обидат да му докажат нешто на партнерот, но најдобро за нив би било да не се впуштаат во дискусии.

фото илустрација

Близнаци

Близнаците нема да поминат многу добро ниту во декември кога станува збор за љубовта. Многу е веројатно дека ќе доживеат неверство од саканата личност. Ѕвездите велат дека најверојатно партнерот ќе ги изневерува. Но, тоа не е се. Кон крајот на годината ќе имаат големи проблеми на работа, кои ќе се должат на озборувања од колегите и сплетки кои тие ги „направаат“.

фото илустрација

Рак

За разлика од пролетните знаци на Зодијакот, Раковите ги очекува неверојатна среќа во декември. Можат да се надеваат на голем успех на работа и зголемување на приходите, и не само преку „редовна“ работа. Парите ќе им доаѓаат буквално од сите страни, па можеби не би било лошо да играат ЛОТО кога богатството веќе им е толку поволно.На полето на љубовта се е како што треба, без турбуленции.

фото илустрација

Риба

Според прогнозата на астролозите, Рибите очекуваат позитивни промени и на полето на финансиите. Ќе им бидат исплатени некои пари од кои веќе „кренале рака“, можно е ненадејно наследство кое ќе го поттикне овој хороскопски знак да се опушти и да се „фрли“ на пазарење.Секако, Рибите ќе мислат на своите сакани и ќе потрошат голем дел од овој приход на саканите. А на љубовно поле ситуацијата се подобрува, некои кавги ќе се решат.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close