Кафе муабет

Денес е една од најубавите старлети: Сакала да изгледа како барбика, нема да верувате каква била Ана Кораќ пред десет години

Неодамна стана мајка...

Старлетата Ана Кораќ пред неколку дена се породи во приватна клиника и роди момче. Ана и нејзиниот син моментално се сместени во специјален апартман на болницата.

фото инстаграм/Ана Кораќ

Старлетата на пошироката јавност и стана позната за време на учеството во реални шоуа.

фото инстаграм/Ана Кораќ

Кораќ вложи многу пари во својот изглед, кој драстично го промени од почетокот на својата кариера.

фото инстаграм/Ана Кораќ

Познато е дека вградила силикони во градите и задникот, а освен тоа направила корекција на усните и носот.

фото инстаграм/Ана Кораќ

За да го задржи својот изглед, старлетата мора редовно да прави дополнителни интервенции кои чинат 5.000 евра.

фото инстаграм/Ана Кораќ

„Мојата операција беше кога имав 20-21 година. Три пати ги правев градите, го криев тоа од мајка ми, таа е домаќинка. Таа е вистинска семејна жена и тоа за неа е ненормално и неприфатливо. Му кажав на татко ми за операцијата, кога мајка ми дојде и виде што направив, никако не можеше да прифати“, изјави тогаш Ана за „Курир“.

фото инстаграм/Ана Кораќ

Старлетата своето тело го препуштила во рацете на познатиот турски хирург пластичар Селкука Јазан, кој и го препорача нејзината најдобра пријателка, Сораја Вучелиќ.

фото инстаграм/Ана Кораќ

„Ана постојано наоѓа некои мани на себе, па повторно ги коригираше очите и носот. Нејзина голема желба и е да изгледа како барбика, и таа нема да се откаже, се додека не дојде до посакуваниот ефект“, изјави во една прилика за порталот „Информер“ извор близок до старлетата.

фото инстаграм/Ана Кораќ

Според овој извор, а како што пренесува порталот, Кораќ во Истанбул направила уште една корекција на очите, како би ги закосила и би го добила таканаречениот ефект „мачкини очи“. Докторот Јазан е еден од најпознатите „пластичари“ во Турција, а Кораќ неодамна стана заштитно лице за неговата клиника, па затоа последните зафати не ги ни плати.

фото инстаграм/Ана Кораќ

„Сакам да му се заблагодарам на најдобриот доктор на светот што токму мене ме избра да бидам заштитно лице на најдобрата и најпрестижната клиника во Турција и ширум светот. Ви благодарам на укажаната доверба“, напиша тогаш Ана Кораќ на својот Инстаграм.

фото инстаграм/Ана Кораќ

Се зборуваше и дека Ана наводно отишла на операција за теснење на струкот каде и биле извадени ребрата, а за тоа „задоволство“ платила дури 7.000 евра, а сега со серија нови фотографии во златен фустан покажа колку совршено изгледа нејзиното тело.

фото инстаграм/Ана Кораќ

– Ана отсекогаш сакала да има бујни облини и тенок струк, а еден од мотивите за влез во реалното шоу беше да заработи пари за бројни козметички зафати.

фото инстаграм/Ана Кораќ

Најмногу заштеди за операцијата на стеснување на струкот, па затоа отпатува во Турција, на клиниката каде работи еден од најдобрите хирурзи за естетика – изјави за „Ало“ извор близок до Ана и објасни:

фото инстаграм/Ана Кораќ

– Лекарот кој ја оперираше е долгогодишен соработник на Ана, па не беше изненаден од нејзиното барање за тенкиот струк.Не се плашеше, па целосно му се предаде и веруваше дека ќе го постигне резултатот што го посакува. Нејзината желба беше обемот на струкот да биде помал околу пет сантиметри.

фото инстаграм/Ана Кораќ

– Ниту еден лекар во Србија не изведува ваков вид на операција, поради што Ана се одлучи за Турција.
Еден од најпознатите хирурзи го отстрани последниот пар ребра, а операцијата беше извршена под тотална анестезија.

фото инстаграм/Ана Кораќ

Закрепнувањето траеше околу две недели, а оваа интервенција чинеше 7.000 евра.

фото инстаграм/Ана Кораќ

Таа беше во Истанбул за време на постоперативното закрепнување, и успеа да сокрие сè од јавноста, бидејќи во тој период не објави ништо на социјалните мрежи – откри изворот.

фото инстаграм/Ана Кораќ

Кораќ сега изгледа драстично поинаку во однос на периодот пред операциите.

фото принтскрин /Nova.rs
фото принтскрин /Nova.rs
фото принтскрин /Nova.rs
фото принтскрин /Nova.rs
фото принтскрин /Nova.rs
фото принтскрин /Nova.rs
фото принтскрин /Nova.rs

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close