Кафе муабет

Декември носи многу промени за овие четири знаци: Еве кој ќе се збогати- нема да недостасуваат ниту пари ниту љубов

Последниот месец е полн изненадувања...

Светски познатата Тамара Глоба која важи за еден од најдобрите астролози од Русија, ветува дека и покрај тешкотиите кои ќе го одбележат декември, во последниот месец од годината ќе има многу пријатни моменти, а четири знаци ќе доживеат вистинска среќа.

фото илустрација

Овен

Како што предвидува Тамара, овните во месец декември ќе се соочат со критики од најблиските, но можат да бидат вистински среќни ако слушаат што тие им кажуваат. Главната работа е да не се впуштате во спорови и конфликти, што е исклучително тешко за Овенот.

фото илустрација

Згора на тоа, во овој период сè ќе биде стабилно на работа, парите ќе дојдат на време. За хармонијата во животот да стане целосна, не обрнувајте внимание на ситниците кои ве исфрлаат од колосек и предизвикуваат да пропуштите важни работи. Колку Овните се помирни, толку посреќен ќе биде нивниот декември.

Фото Илустрација

Бик

За биковите цел декември ќе биде во знакот на љубовта а Венера нема да ја напушти планетата на љубовта. Довербата во партнерот толку ќе порасне што Биковите нема да мора да се грижат за тоа што ги чека дома. Честите разговори со другата половина ќе направат професионалната сфера да изгледа здодевна и неинтересна, а Бикот може да одлучи да ја смени работата. Ќе почнат да бараат места кои не се поврзани со густ распоред и работа од утро до вечер.

Фото Илустрација

Претставниците на знакот ќе дојдат до разумна идеја дека во моменталната работа нивното самооткажување не води до ништо друго освен болест и прекумерна работа, а за среќа им е потребна само домашна удобност и почит од колегите.

Фото Илустрација

Девица

Женските Девици во декември треба да „пресечат“ и да им ја откријат вистината на своите партнери. Останете смирени, и нема да мора да бидете растргнати меѓу работата и домот. Од средината на месецот ситуацијата драстично ќе се промени на подобро, а Девицата ќе се чувствува исполнето. Истовремено, ќе се подобри финансиската состојба, која беше тешка во првата деценија. За да биде посреќна астрологот ја советува Девицата да штеди.  Шефовите ќе забележат успеси.

Фото Илустрација

Чувството на удобност и мир ќе им овозможи на Девиците активен одмор. Дури и малата физичка активност позитивно ќе влијае на мускулно-скелетниот систем. Ќе се посветите на страстите и хобиите. Студените декемвриски вечери ќе ги поминете мирно, во најдобро друштво.

Фото Илустрација

Риба

Семејниот живот на Рибите во декември ќе биде хармоничен. Семејните бури ќе стивнат, ќе дојде смиреност, а во втората половина на месецот романтиката целосно ќе процвета. Претставниците на знакот нема да поминуваат пријатни зимски вечери сами и ќе можат да се сокријат од негативноста на есенските бури. На работа постои ризик од кавга со претпоставените, но ѕвездите ќе се погрижат Рибите да имаат само корист од ситуацијата. Важно е да останете доследни на себе, а резултатот ќе биде неочекувано пријатен.

Фото Илустрација

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close