Кафе муабет

Девојче фрлено во бунар во близина на куќата: По шокантните зборови на роднини, откриена е страшна ВИСТИНА за семејството!

Полицијата успеа да го најде нејзиното тело благодарение на признанието на роднините на девојчето, кои сакаа да останат анонимни...

Росио Милагрос Рохас, четиригодишно девојче кое живееше во аргентинската провинција Тукуман, беше пронајдена мрт-ва во бунар на неколку километри од куќата.

Полицијата успеа да го најде нејзиното тело благодарение на признанието на роднините на девојчето, кои сакаа да останат анонимни.

Откако девојчето исчезна минатиот четврток, почнаа да се појавуваат прашања во врска со нејзиниот семеен живот. Се испостави дека нејзиниот татко и мајка не се грижеле за неа, а таа живеела со нејзината кума, кој е главен осомничен за убиството на девојчето заедно со нејзиниот партнер, пренесува Кроника.

Според локалните медиуми, во 2019 година, Росио била разделена од нејзината мајка, која страдала од проблеми со зависност и често ја малтретирала својата ќерка.

Нејзиниот татко исто така беше уапсен и затворен бидејќи беше утврдено дека тој ги силувал неговите други две ќерки.

Од овие причини, судството го додели старателството над Росио на кумата Марија Каролина Гранерос.
Таа прва го пријави исчезнувањето на девојчето, а во интензивниот претрес беа вклучени околу 200 полицајци.

Врз основа на изјавите на анонимен роднина, било пронајдено телото на девојчето, а се покажало дека кумата и нејзиниот партнер сексуално ја злоставувале, ја убиле девојката и го фрлиле нејзиното тело во бунар за да ги прикријат трагите на злосторството.

Гранерос и нејзиниот партнер наскоро беа уапсени и деновиве ќе бидат изведени на суд.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close