Кафе муабет

Дарко Лазиќ прозборе за Марина и Ана и откри во какви односи е со своите деца- ТИЕ СЕ МОЈА СВЕТА КРВ!

Иако на почетокот ја криеја својата врска, неодамна Лазиќ објави заедничка фотографија на својот Инстаграм профил...

Пејачот Дарко Лазиќ со месеци е во центарот на вниманието поради неговиот бурен љубовен живот, а неговата последна објава на социјалните мрежи предизвика лавина коментари.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Имено, Лазиќ ја раскина веридбата со Марина Гагиќ, со која го има синот Алексеј и влезе во врска со пејачката Барбара Бобак. Иако на почетокот ја криеја својата врска, неодамна Лазиќ објави заедничка фотографија на својот Инстаграм профил.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

“Каков клошар си, сиромашни деца со таков татко”, “Сиромав, а таа е уште повеќе. Оди прегрнувај ги децата, не тие идиотки”, “Убави сте”, “Даре, нова убавица” – се само некои од коментарите што може да се најдат под објавата на пејачот.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Сега тој реши да се огласи и истакна дека всушност децата се најважното нешто за него.

Тој зборуваше за Ана Севиќ со која ја има ќерката Лорена и за Марина Гагиќ со која има син Алексеј, а во разговор за „Еспресо“ истакна дека неговото семејство е многу важно за него.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Никогаш не би ги избегнал во животот, работам многу. Ана има свои обврски, Марина исто така, секогаш кога сум слободен го користам времето за да ги видам децата. Моето семејство е многу важно за мене, моите деца се мојата света крв – рече Дарко.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Во медиумите постојано се пишува за несогласувањата на поранешната на Дарко и Барбара кои постојано си упатуваат коментари една на друга.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Имено како што вели Барбара Бобак наводно Марина, поранешната на Дарко со која го има синот Алексеј е љубоморна на нивната врска.

Фото Инстаграм/Барбара Бобак

– Кој по ѓаволите го боли повеќе за Марина? Зошто се меша во нашата врска кога воопшто не ја споменуваме и е тотално неважна за нас? Јас и Дарко уживаме, таа девојка е љубоморна на нас. Не обрнувам внимание на нејзините закани, таа ми е смешна. Секако, утре како сопруга на Дарко ќе бидам мајка на нејзиниот син, не знам што ја мачи? – истакна Бобак.

Имено капката што ја прелеа чашата беше кога Барбара изјави дека малиот Алексеј, синот на Марина и Дарко ја нарекува „мама“, поради што Гагиќ реши да ангажира адвокат и да се јави на суд.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

– Марина полуде кога виде што зборува Барбара за неа. Не можеше да издржи, па му се јави на Дарко и му рече дека очекува да ја заштити како мајка на неговиот син и дека не смее да дозволи никој да ја прозива. Дарко и рече дека не знае за што се работи и дека дефинитивно ќе провери за што станува збор. Сепак, Барбара продолжи со провокации и тој не реагираше. Затоа Марина му испрати порака и рече дека го тужела и дека ќе реши сè за алиментација и старателство на суд. Таа доживеа нервен слом кога Барбара за медиумите изјави дека Алексеј ја вика мамо – вели изворот.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

Како што неодамна пишуваше еден дневен весник, Марина се здружи со Ана Севиќ, поранешната сопруга на Лазиќ и молеше за помош затоа што наводно пејачот ниту го гледа нивниот син ниту дава пари за да ги издржува.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

– Марина плачеше за време на разговорот со Севиќ. Пејачката и порача да не се грижи, бидејќи таа ќе и помогне со совет. Таа и објасни дека мора веднаш да повика адвокат и да го започне судскиот процес против Дарко. Марина ја праша за бројот на адвокатот што ја застапувал, бидејќи знае дека таа го добила на суд. Ана веднаш и го испратила бројот – вели добро информиран извор.

фото инстаграм/Ана Севиќ

– Гагиќ не знаеше кому да се обрати, само Ана и падна на ум. Таа се пожали дека Дарко со месеци не го видел својот син Алексеј, дека тој не и одговарал на телефон и не испратил пари за нив – додаде споменатиот извор.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close