Кафе муабет

Дарко Лазиќ осуден на КАЗНА ЗАТВОР? Ја прекрши ОДЛУКАТА на судот! Се огласи и Барбара Бобак!

Вели дека не е вистина...

Во медиумите одекна веста дека пејачот Дарко Лазиќ е осуден на три месеци затвор и една година условна казна.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Како што се наведува, Дарко мора да ја почитува наредбата на судот и секој петти во месецот редовно да и плаќа алиментација на поранешната сопруга Ана Севиќ.

Фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

За ова тврдење проговори и свршеницата на Дарко, пејачката Барбара Бобак.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Ноторна лага“, кратко изјави Барбара Бобак, додека Дарко не се огласи на оваа тема.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Од друга страна, пејачката Ана Севиќ со која Дарко ја има ќерката Лорена, за медиумите ја потврди веста како точна.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Да потсетиме, Барбара неодамна зборуваше за тоа како Дарко целосно го променил животот.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

“Дарко конечно реши да се грижи за своето здравје. Тој беше виновен, а резултатите му беа малку загрижувачки поради ноќниот живот. Сега мора да тренира, да се ослободи од токсините, да ја промени исхраната. Ултразвукот е во ред. Но по препорака на докторот мора да се грижи. Го промени начинот на живот поради здравјето, но полесно е да се каже дека тоа е поради Барбара. Многу сум силна и влијателна, што да правам“, изјави Барбара.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Инаку Дарко на неколку наврати зборуваше дека е премногу среќен што е со Барбара.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Фала му на Бога, имам среќа во љубовта. Барбара е прекрасна девојка, ние сме во ист бизнис, ние сме заљубени – рече тој во гостувањето во Амиџи Шоу.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Сакам кога сакам некого. Тоа е тоа, никогаш повеќе нема да има друга- додаде Лазиќ.

Фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Во еден сегмент од шоуто, водителот го праша Дарко која жена ја сака најмногу во животот.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Па, еве онаа со која сум сега, Барбара. Тоа е тоа дефинитивно, ги сакав сите со кои бев, и Ана и Марина, не можам да кажам дека не, но во моментов е вака и така ќе остане – открива Лазиќ во емисијата „Амиџи шоу“.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

За потсетување, Дарко и Барбара Бобак започнаа врска само неколку месец откако тој се раздели од својата вереница Марина Гагиќ.

фото инстаграм/Барбара Бобак
фото инстаграм/Барбара Бобак

Тие планираат и голема свадба годинава која како што посочи пејачот ќе трае три дена…

Фото Инстаграм/Барбара Бобак
фото инстаграм/Барбара Бобак
фото инстаграм/Барбара Бобак

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close