Кафе муабет

Дарко Лазиќ не може повеќе да издржи: Разделбата од новата девојка многу го погоди- со емотивно видео и порача колку му недостасува

Тој е на турнеја во Австралија...

Фолкерот Дарко Лазиќ веќе извесно време е во центарот на вниманието поради љубовната врска со својата нова избраничка Катарина.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Се чини дека на фолкерот конечно му тргна па тој почна да бележи успеси на сите полиња и на професионален и на емотивен план.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

И покрај гласините и шпекулациите за наводното раскинување, пејачот ужива во љубовта со својата девојка Катарина.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Дарко Лазиќ отпатува во Австралија на закажана турнеја, но далечината не му годи бидејќи е разделен илјадници километри од својата сакана.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Дека тој не престанува да мисли на неа сведочат и приказните кои речиси секојдневно ги објавува на Инстаграм, а ги посветува на својата понежна половина која го освои неговото срце.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Поради деловни обврски, Катрина не можела да отпатува со Дарко во далечната Австралија, па секојдневно комуницираат преку пораки и видео повици.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Пејачот објави фотографија на која се гледа преку видео со својата девојка, додека нејзината сестра му рекла дека треба да ја преболи оваа разделба и да живее без неа.

фото принтскрин

-Зете, издржи уште седум дена без жена – напишала сестрата на Катарина, додека Лазиќ видно страдал за својата избраничка.

фото принтскрин

Досега многупати се пишуваше за нивната разделба, која сега навистина и се случи иако не емотивно, туку само физички, но сега на сите им е јасно дека љубовта меѓу фолкерот и инструкторката е навистина силна.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Лазиќ во 2014 година се ожени со пејачката и водителка Ана Севиќ, која тогаш беше во осмиот месец од бременоста, а се венчаа во тајност.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Нивниот брак траеше до 2019 година, кога тие се разделија со заедничка согласност, а старателството над нивната ќерка Лорена и припадна на Ана.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Турбулентната врска со поранешната сопруга се повтори кога тој стапи во врска со Марина Гагиќ, а за нивната врска многу се пишуваше и се зборуваше, имаше и тврдења дека Лазиќ ја изневерува, што никогаш не беше потврдено.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Додека беа заедно, пејачката во еден момент се вери и планираа свадба. Марина го роди синот Алексеј, но врската со Лазиќ не траеше.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

По раскинувањето Дарко започна врска со Барбара Бобак, која исто така не траеше долго.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Дарко Лазиќ важи за контроверзен пејач за чиј бурен љубовен живот на големо се шпекулира и пишува но како што во неколку наврати и самиот изјави дека моментално е многу среќен и исполнет и дека Катарина е вистинската жена за него со која сака да остане до крајот на животот.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Се шпекулираше и дека тајно се венчале но и дека Катарина била бремена но го изгубила бебето, но ваквите написи пејачот ги демантираше.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close