Кафе муабет

Данијела Мартиновиќ се огласи откако Грашо доби ќерка- ова е последниот удар на Петар кон поранешната

Тој стана татко...

Петар Грашо и Хана Хуљиќ викендов станаа родители на својата прва ќерка на која и го дадоа името Алба.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

Честитки стигнаа и од кумот Томаж Кавчиќ кој со години е добар пријател не само со Петар, туку и со неговата поранешна избраничка Даниела.

фото инстаграм/Петар Грашо

И додека едни му честитаа на парот Грашо, други ја чекаа реакцијата на Данијела.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Набргу потоа, само неколку часа по веста за раѓањето на Алба, се огласи Данијела Мартиновиќ. Таа на своите социјални мрежи сподели фотографија во бел фустан со која ја промовираше својата нова песна „Фортуната“.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Насмеана како и секогаш, Даниела покажа дека се свртела кон кариерата и дека ја оставила во минатото љубовта со Петар и неостварените соништа.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Од друга страна, во медиумите се појавија информации кои изненадија многумина. Данијела Мартиновиќ своевремено за „Ин Магазин“ зборуваше за родителството, откривајќи дека таа и Петар планирале име за своето дете.

Фото инстаграм/Петар Грашо

– Навистина најголемата желба во мојот живот во моментов. Еве навистина се надеваме дека наскоро ќе се радуваме. Синот ќе биде Тони, тоа се знае, по покојниот дедо на Петар, а за девојчето имаме две имиња, Алба или Луче – рече таа, а потоа се роди ќерката на Петар Грашо два дена по нејзиниот 51 роденден и го доби името Алба.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Сепак, Даниела реши ова да го задржи за себе, додека во домот на Петар и Хана роденденот на нивната ќерка се прослави во друштво на семејството и пријателите.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Хана Хулиќ во неделата пристигнала во родилиштето во Сплит, таа се породила попладнето со царски рез. Крајниот термин за породување беше 23 јули.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Двојката се венча на 19 февруари оваа година во Сплит, а нивната љубов стана позната во октомври 2020 година, не долго откако пејачот ја раскина 24-годишната врска со Данијела Мартиновиќ.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

Претходно во медиумите беше објавено дека брачната двојка веќе избрала име за девојчето и дека ќе се вика Алба.

фото инстаграм/Петар Грашо

Грашо никогаш не сакал да го изнесува својот приватен живот во јавноста, а неодамна призна дека оваа медиумска популарност не му се допаѓа откако се дозна дека е во врска со Хана.

фото инстаграм/Петар Грашо

-Јас и Хана си го живееме животот пристојно, приватните детали не ги споделуваме со јавноста и тоа веројатно уште повеќе ги интригира медиумите кои бараат сензации. Нам ни е смешно како всушност станавме медиумска мета, а не кренавме прст за тоа. Најмногу не насмеа веста дека станавме хрватски „Меган и Хари“ – изјави Грашо.


– Секогаш ми беше важно да не ги замарам луѓето со неважни ситници и музиката да биде единственото нешто што ги интересира поврзано со мене, а и Хана е слична личност. И покрај тоа, ние сме во сосема спротивни ситуации. Медиумите се тука да пишуваат, ние сме тука да живееме и тоа е круг кој постојано се врти – изјави претходно Петар Грашо за хрватските медиуми.

фото инстаграм/Петар Грашо

На роденденската прослава на Нина Бадриќ, Петар Грашо проговори за новата животна улога која го очекува.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

– Мислам дека човек станува свесен за се дури кога ќе го земе тоа мало суштеството во свои раце. Но, еве, накратко ќе кажам – среќни, подготвени, чекаме, објасни видно возбудениот Грашо, кој го очекува своето прво дете со Хана Хулиќ.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Како што претходно објавија медиумите ќеркичката требаше да дојде на свет на 23 јули, а токму на тој ден, Петар немаше да биде во болница поради закажан настап.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

Неговиот дедо Тончи Хулиќ неодамна рече дека малку е лут, поради зафатениот распоред на Петар.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

-Имам многу стабилна сопруга која ќе биде таму, Петар е буквално секој ден на настапи, па малку се лутам затоа што нема потреба да се работи толку многу, па јас ја вметнав таа ситуација во видеово, за да игра пред породилната сала од радост, изјави Хуљиќ.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

Тој откри и каква е врската со зетот Грашо.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

– Јас сум човек кој сака да се шегува и врската меѓу мене и Грашо е таква бидејќи се знаеме 26 години, сите сме семејство, имаме специфична смисла за хумор, вели тој.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close