Кафе муабет

Дали Карлеуша ги “насанка”медиумите? Падна во неговите прегратки по гласините за развод- фотографиите кои ги објави денеска шокираа многумина

Ја избриша објавата за разводот...

Српската пејачка Јелена Карлеуша (43) објави дека се разведува од фудбалерот Душко Тошиќ (37) по 14 години брак.

фото архива

„Јас и Душко се договоривме заемно да го прекинеме нашиот брак по 14 години. За жал, Душко повеќе не се гледа себеси како дел од нашето семејство.Техничко-правните работи ќе се решаваат со договор во наредниот период“, ја започна својата изјава Карлеуша и додаде:

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

“Јас и Душко се договоривме заемно да го прекинеме нашиот брак по 14 години. За жал, Душко повеќе не се гледа себеси како дел од нашето семејство. Техничките правни работи ќе се решаваат со заеднички договор во наредниот период. Во овој тежок период за нашето семејство и децата , нема да молам за разбирање од медиумите затоа што тоа е залудно. Не очекувам човечност или разбирање од јавноста, само линчување и миење уста со нашиот живот, на што сум навикната… па АЈДЕ сум преживеала се, па ќе го направам и ова. Животот продолжува. За да се спречат неточни натписи, целиот брачен имот е пренесен на нашите деца, старателството над нашите деца ми припаѓа мене. Секоја напишана лага ќе резултира со тужба како досега. Веќе нема да се огласувам на оваа тема“, напиша Карлеуша.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Меѓутоа, Јелена денеска изненади со својата објава на Инстаграм кога сподели неколку фотографии од венчавката на која таа и Душко Тошиќ се насмеани, а Јелена во тоа време била бремена.

Фото Hello.rs

Останува да видиме дали парот ќе успее да ги надмине несогласувањата.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Ова се сликите кои Јелена ги објави денеска на својот Инстаграм профил:

фото инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Инаку пред неколку дена Јелена Карлеуша ги критикуваше српските медиуми наведувајќи дека не проверувале дали се точни информациите дека таа и Душко Тошиќ се разведуваат.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

„Какво е српското новинарство кажува тоа што никој од новинарите не провери дали јас и Душко воопшто поднесовме барање за развод, а веќе на насловните страници им доделија и  алиментација на децата?! Мислев дека Блиц, Курир и другите таблоиди убаво соработуваат со правосудните органи“, напиша таа на Инстаграм.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Потоа Карлеуша ја избриша објавата во која ја информираше јавноста за разводот.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close