Кафе муабет

ДАДО ПОЛУМЕНТА ПРЕСРЕЌЕН: Неговата “муза е бремена”- пејачот ќе стане татко по трет пат, го открија и полот на бебето!

Тие се запознаа во 2015 година...

Пејачот Дадо Полумента и неговата сопруга Ивона ќе станат родители по втор пат, а оваа добра вест пејачот ја сподели на социјалните мрежи.

фото инстаграм-Дадо Полумента
фото инстаграм-Дадо Полумента
фото инстаграм

Имено, гордиот татко сподели видео од тврдината Петроварадин каде нивната ќерка Алеа дупна голем црн балон од кој излетаа розови балони, веста дека очекуваат девојче беше проследена со прегратки и бакнежи од радост.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dado Polumenta (@dadopolumentaofficial)

– Да чекаме генетски здрава девојка. Ивона, ти благодарам за твојата безусловна љубов и уште една лепотица! Вие сте мојот свет!

Да потсетиме, Дадо има два брака зад себе, по што реши да го каже судбоносно „да“ и по трет пат.
Тој се ожени со Ивона во 2016 година, со која живее во Нови Сад, а истата година тие ја добија наследничката Алеа. Од првиот брак со Анамарија Кикош, тој го има неговиот наследник Доријан.

фото инстаграм-Дадо Полумента
фото инстаграм-Дадо Полумента

Дадо Полумента и не се обидува да сокрие колку ужива во бракот со манекенката Ивона Ивковиќ.

Тој со неа пронајде мирно прибежиште по два пропаднати брака. Инаку пред извесно време и Дадо и Ивона изјавија дека сакаат уште едно дете, и открија дека би сакале да имаат син.

фото инстаграм
фото инстаграм-Дадо Полумента

– Сакаме уште еден член на семејството. Би сакале син, но најважно е да биде живо и здраво – рече Дадо, додека Ивона откри дека конечно било време пејачот да се смири.

фото инстаграм
фото инстаграм-Дадо Полумента
фото инстаграм-Дадо Полумента

– Време беше тој да се смири. Сè доаѓа во свое време. Кога беше помлад, важно му беше да работи. Со возраста, човекот ги има своите четири sида, саканата личност, децата. Никогаш не сум имала чувство на љубомора затоа што му верувам. Прво на себе, а потоа на него. Спијам мирно – истакна Ивона во едно интервју.

фото инстаграм-Дадо Полумента

Пејачот додава дека со години бил во медиумски оган и дека сопругата и децата успеале да го смират.

– Бев во пламен десет години, немав одмор. И лошиот публицитет тогаш беше добар публицитет. Конечно сум среќен со нив. Јас сум слаб на Алеа. И таа е жива и темпераментна. Таа сака музика, јас скоро и купив мала клавијатура. Синот Доријан е целосно спортско момче и не го интересира музика. Тој е веќе фудбалер, тренира од својата седма година. Тој веќе девет години тренира фудбал, ќе го гледаме на големи стадиони – вели Дадо, кој од првиот брак со неговата поранешна сопруга Марија Ана има шеснаесетгодишен син Доријан.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм-Дадо Полумента

Ивона истакнува дека и покрај сè, Алеа и Доријан одлично се сложуваат.

– Тој живее со неговата мајка во Белград, а ние сме во Нови Сад. И покрај сето тоа, Алеа има прекрасно чувство за него. И двајцата се сакаат. Тие уживаат да бидат заедно. Одлично се согласувам и со неговата сопруга од неговиот прв брак. Децата се сакаат сигурно и поради тоа мора да се создаде чувство на топлина и љубов меѓу нив. Кога станува збор за воспитувањето на Алеа, јас сум построга од Дадо – изјавува Ивона, а Дадо открива дека на публиката и носи два албума.

фото инстграм
фото инстаграм-Дадо Полумента
фото инстаграм-Дадо Полумента

Ивона и Дадо се запознаа на снимањето на еден спот во 2015 година, во кој учествуваше и таа, и од тогаш се неразделни.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close