Кафе муабет

Грашо спрема свадба со друга а Данијела утеха најде во својата сродна душа: Пејачката откри се за нејзината љубов!

Откри која е нејзината сродна душа...

Популарната хрватска пејачка Данијела Мартиновиќ (50) пред неколку дена гостуваше во емисија каде откри кој е нејзината сродна душа.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Пејачката во текот на разговорот признала дека верува во сродните души, но смета дека оваа врска не мора нужно да биде романтична.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

– Верувам во сродни души, но не верувам дека тоа мора да биде машко-женска врска. Сум сретнала многу такви врски, на пример, ученик и професор, пријатели, потоа родител и дете, роднини, тоа е кога гледаат исто, мислат исто, кога носат исти работи, растат исто. – рече Даниела и додаде:

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

– Ние жените мислиме дека тоа мора да биде маж, но не мора.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Данијела не верува во изреката дека „жената за жена е волк“ затоа што таа самата „го сведочеше токму спротивното“. Таа верува дека „жената е најголемата поддршка, инспирација и сродна душа на жената“.

фото инстаграм/Даниела Мартиновиќ

Мојата пријателка Дорис е мојата сродна душа“, рече таа.

Фото: Мarko Prpic/PIXSELL

За потсетување, Данијела 24 години беше во врска со Петар Грашо, кој минатата година започна љубовна врска со Хана Хулиќ.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Данијела Мартиновиќ не се огласи по нивното раскинувањето и новата љубов на бившиот.
Пејачката не кажа ништо по повод приновата која ќе ја добие нејзиниот поранешен со Хана Хулиќ но судејќи по нејзината објава неодамна, сигурно не и е лесно.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Таа неодамна откри дека имала голема желба да се реализира како мајка и си ја отвори душата а со својата интимна исповед на тема борба за потомство, шокираше многу жени.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Исповедта на Данијела Мартиновиќ е искрена, а пејачката која покрај тоа што пее и пишува, еднаш објасни како се справува со тоа што не се исполнила во улогата на мајка, и како инспирацијата за создавање ја наоѓа во најтешките моменти.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

-Мајчинството ми е прилично тешка и лична тема, а од друга страна со оглед на тоа што сум пејачка е многу јавна. Понекогаш такви наслови за моето неостварено мајчинство ми изгледаат толку вулгарно, неточно. Затоа, во ранливите моменти на емоционална експанзија, почнав да пишувам, раскажувајќи приказна во една форма во која му се обраќам на моето неродено дете, на моето Малечко. Знаеш, оние долги ноќи кога имаш чувство дека немаат почеток или крај, чувство дека засекогаш ќе останеш заглавен во пукнатината на времето. Сакав да и кажам се од прво лице еднина – изјавила Данијела за Јутарњи пред неколку години, пренесува „Story.hr“.

фото инстаграм/Даниела Мартиновиќ

Пејачката тогаш без тронка двоумење изјави и дека сака да се реализира како мајка и дека не се откажала од желбата, но сепак верува дека ако тоа не се случи, може да ја најде среќа без дете.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

-Детето е моја голема желба, никогаш не сум го криела тоа, но поради некоја причина се уште не се случило. Не се откажав од тоа да сум мајка, но го прифатив и фактот дека ќе можам да бидам среќна и ако тоа никогаш не се случи, изјави тогаш поранешната партнерка на Петра Грашо.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close