Бременост

Го чекам февруари како пензија на баба ми: Маја Беровиќ во деветтиот месец од бременоста објави фотографија и го запали Инстаграм!

Со нетрпение го чека раѓањето на синот...

Пејачката Маја Беровиќ влезе во деветтиот месец од бременоста и ситно брои до породувањето.

фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Пејачката е многу активна на социјалните мрежи, а често споделува фотографии од своето секојдневие со своите придружници.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Така сега таа сподели фотографија на Инстаграм каде позира во бел фустан, исто како вистинска дива.

фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Нејзиниот труднички стомак дојде до израз, а оваа објава разнежни многумина.

фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Објавата брзо собра неколку илјади лајкови, а следбениците ја преплавија со лавина коментари и се согласија дека изгледа како самовила.

фото Инстаграм/Маја Беровиќ

– Го чекам февруари како пензија на баба ми, е еден од коментарите.

фото Инстаграм/Маја Беровиќ

„Го чекам како ладно сонце“, се пошегува Маја, нагласувајќи колку со нетрпение го чека доаѓањето на нејзиниот син.

фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Инаку Маја како и секоја идна мајка одамна има направено планови за породување, меѓу кои и каде ќе го роди своето прво дете.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Познато е дека пејачката живее на релација Белград-Грац, а според медиумите досега не правела прегледи во Србија, туку во овој австриски град.

Токму поради тоа, таа нема да се породи како нејзините познати колешки во приватните клиники во Белград, туку сака да ја породи лекар кој се грижи за нејзината бременост во Грац.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Извор близок до пејачката откри во познатата приватна клиника ќе се породи Беровиќ, како и дека таму ќе ја има сета можна удобност за време на престојот. Се разбира, за големи пари.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Беровиќ ќе плати дури 7.000 евра за породувањето, без разлика дали тоа е по природен пат или царски рез а секој ден над планираниот ќе чини 510 евра.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Маја во оваа болница ќе може да биде целосно смирена, но и да ужива во луксуз како да е на бања. Таа ја избра оваа клиника, затоа што постои можност во болничката соба да дојдат фризери, маникир и педикир, а има и посебен простор за медитација, открва изворот за 24 седум.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Изворот истакнува дека пејачката е целосно посветена на бременоста, и дека ништо друго не ја интересира. Тој додава дека повремено работи но дека поголемиот дел од времето го посветува на „фантазијата и плановите околу бебето“.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Маја и нејзиниот сопруг Ален се запознаа уште кога таа беше малолетна.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

– Тој доаѓаше на секој мој настап во Босна и се завршуваше со погледи бидејќи имав само 17 години. Бев малолетна и лудо заљубена во човек кој доаѓа на моите настапи – изјави Маја, која е родена 1987 година во Илијач кај Сараево, а израснала во селото Малешичи, како и во Братунац.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Почнаа да се забавуваат, и многу наскоро започнаа да живеат под ист покрив.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

– По некое време сфативме дека не можеме да оставиме се така и дека премногу се грижиме за нашата врска и дека премногу се грижиме оваа врска да остане на платонска љубов. Многу брзо ја донесовме одлуката да живееме заедно, што беше тешко да и се каже на мајка ми, која е самохрана мајка и за која разделбата на женско дете толку рано беше болна. Сепак, тоа не ми застана на патот на мојата среќа. Ален ми помогна финансиски и морално да го издадам мојот прв албум. Сега, неколку години подоцна, јас сум некој што може да инвестира во мојата кариера – рече Беровиќ во една прилика.

Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ
Фото Инстаграм/Маја Беровиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close