Кафе муабет

Го фати сопругот како ја ИЗНЕВЕРУВА- го остави и се омажи за познатиот водител- денес се во среќен брак кој трае повеќе од 13 години!

Лејла го фати својот прв сопруг како ја изневерува по што веднаш поднесе барање за развод...

Тие важат за пар кој е во хармоничен брак без скандали цели 13 години.

Фото Инстаграм/ Lejla Filipovic

Познатиот хрватски водител Тарик Филиповиќ и госпоѓицата Лејла во декември  минатата година ја прославија нивната 13-годишнина од бракот.

Имено Лејла остана запаметена по тоа што беше лишена од првото место на изборот за Мис во 1998 година, откако беше утврдено дека имало неправилности при гласањето три дена по завршувањето на натпреварот.

Фото Инстаграм/ Lejla Filipovic
Фото Инстаграм/ Lejla Filipovic

Сепак, хрватската јавност не ја памети Лејла само по одземената круна, туку и по првиот брак кој заврши неславно.

Фото Инстаграм/ Lejla Filipovic

Како што тогаш известуваа хрватските медиуми, Лејла го фати својот прв сопруг, со кого има син, како ја изневерува по што веднаш поднесе барање за развод.

Фото Инстаграм/ Lejla Filipovic
Фото Инстаграм/ Lejla Filipovic

Денес Лејла е во хармоничен брак со водителот и актер Тарик Филиповиќ, а пред да започнат љубовна врска се виделе само три пати.

Фото Инстаграм/ Lejla Filipovic
Фото Инстаграм/ Lejla Filipovic

“Таа е родена како палчица … 1700 г … но денес … Прекрасна девојка со голема срце … Горд сум и среќен што сум, дел од нејзиниот живот 14 години … Среќен роденден на љубов “, напиша Тарик за 43 тиот роденден на Лејла и ги воодушеви фановите.

Фото Инстаграм/ Lejla Filipovic
Фото Инстаграм/ Lejla Filipovic

За нивната голема љубов сведочат и фотографиите кои парот ги објавува на социјалната мрежа Инстаграм…

Фото Инстаграм/ Lejla Filipovic
Фото Инстаграм/ Lejla Filipovic
Фото Инстаграм/ Lejla Filipovic
Фото Инстаграм/ Lejla Filipovic
Фото Инстаграм/ Lejla Filipovic
Фото Инстаграм/ Lejla Filipovic
Фото Инстаграм/ Lejla Filipovic
Фото Инстаграм/ Lejla Filipovic

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close