Новости

ГО ОБBИНУBAШE ЈАВНО А СЕГА МУ ИЗЈАВУВА ЉУБОВ: Исплива разговор меѓу Тања Савиќ и Душан- нема да верувате што му напишала после се!

Тања и Душан после осум месеци конечно се смирија

Јавноста буквално беше шокирана, кога во медиумите излезе веста дека пејачката Тања Савиќ наводно после сите драми кои ги доживеа, сега се смирила со нејзиниот сопруг Душан.

 

Наводно Тања и Душан ги закoпале вoените сeкири поради двете синчиња, а пејачката на социјалната мрежа Инстаграм истакна дека го почитува Душан како татко на нејзините деца.

Во медиумите исплива и нов разговор меѓу Тања и Душан, каде пејачката му вели дека го сака и дека и недостасува.

„Знај дека многу те сакам и дека ми недостигаш“, напиша Тања.

– Добра ноќ. Ок. Чао – одговори Душан.

– Повторно си активен на социјалните мрежи. Постојано. Сега најмногу од се би сакала да сум таму и кога ќе се разбудам еден ден да бидам со вас. Сонувам за тој ден – гласи една од пораките.

 

Само да можев да го вратам времето и сето ова да не се случеше – напиша Тања.

– Што би сменила? Те молам кажи ми … – напиша Јованчевиќ.

– Тешко ми е поради сè и жал ми е – напиша Тања со емотикони кои плачат.

 

Душан и Тања се смирија

 

Пред неколку дена пјачката Тања Савиќ и јавно призна дека се смирила со мажот Душан Јовановиќ кого пред осум месеци го обвинуваше дека ги киднaaпирал нивните синови и ги однесе во Австралија.

– Точно е дека Душан и јас се смиривме, и тоа првенствено поради децата. Синовите ги ставивме на прво место бидејќи сфативме дека за нив е најдобро да останат во Австралија, рекла пејачката.

 

– Редовно се слушам со синовите. Максим и Ѓорѓе се пресреќни кога се гледаме преку видео – повици.

Драго ми е што Душан сфати дека греши и ми дозволува секојдневно да комуницирам со синовите преку неговиот телефон, додала Тања.

– Поминаа 8 месеци како не сме се виделе во живо и не сме се гушнале. Баш ми е тешко без нив и живеам за денот кога ќе бидеме заедно. Во Австралија сега е лето, па моите деца често одат на плажа.

Максим и Ѓорѓе се добри деца, најважно ми е да ги изведам на вистински пат. Таму државата доста се грижи за граѓаните и затоа е подобро децата да ми пораснат во Австралија, навела таа.

– Едвај чекам да одам кај моите. Тоа сега, не е возможно поради короната. Во Австралија не се пишува секој ден за вирусот, таму поинаква е ситуацијата отколку кај нас, открива Тања.

Душан ги однесе децата во Австралија поради коронавирусот?

 

-Гледам дека во српските медиуми кружат секакви приказни, но не само тоа. Се уште нема потреба да давам изјави и јавно да се огласувам. Зарем треба да објаснувам дека децата ги однесов во Австралија за да ги спасам од корона? И тоа што мојата сопруга не сакаше да дојде со мене, а можеше?, рече во една прилика Душан.

По ова српските медиуми што ја следат ситуацијата се обидоа да ја контактираат пејачката, но безуспешно.

Еве што таа во претходните интервјуа за медиумите откри во врска со траумата низ која што поминува.

Некои луѓе мислат дека сум дала согласност и дека сега ги барам децата назад. Навистина не е така. Тој мене буквално ми ги зеде децата.

Бев кај мајка ми и татко ми кога се скаравме, но ќе кажам во друга пригода зошто. Тоа веќе го направи и пред неколку години, но тогаш тргнав по него, вели Тања.

-Тој ги однесе сите наши пари. Нему не му се важни само децата, тоа плански го направи. Не смееше преку граница да однесе повеќе од 10.000 евра.

Јас ги собирав овие пари да купиме недвижнина, затоа што секогаш плаќавме кирија. Тој не сакаше ништо да купиме во Србија. Знам дека купи бизнис билет од 20.000 евра, мои, секако.

 

-Тој купил билет во едне правец од 5000 евра, и кажал „мама не може да патува, настината е“ и го пуштиле преку граница. Толку мои пари потроши, толку беше без душа… Знае дека во моментов не работам.

 

 

Парите ги пренесе во куфер. Знаете дека од Србија не смеете да носите толку пари? Криво ми е што не ги заработи тој, изјави тогаш познатата пејачка за медиумите.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tanja

 

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close