Кафе муабет

Го изневеруваше сопругот со свекорот, ги фати во спалната а таа денес е посреќна од било кога: Еве како живее сега Лејла од “Кога лисјата паѓаат”

Ужива во љубовта...

Пред повеќе од девет години цела Турција зборуваше дека убавата актерка, Ѓокче Бахадир е фатена во прељуба и тоа со нејзиниот свекор.

Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир

Имено актерката која ја запознавме во улогата на Лејла, од серијата Кога лисјата паѓаат наводно го изневерила сопругот Али со неговиот татко Кемал, само седум месеци по венчавката, која како бомба одекна во медиумите и турската јавност.

Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир

Скандалозната постапка на актерката предизвика осуда кај сите кои имаа можност да прочитаат барем една вест за нејзиниот емотивен живот и емотивниот ролеркостер кој му го подари на својот сопруг.

Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир

Наводно, Али се вратил дома два дена порано бидејќи сакал да ја изненади Ѓокче, но сепак тој бил изненаден.

Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир

Прво затоа што го видел автомобилот на татко му во нивниот двор, а потоа доживеал уште поголем шок кога ги затекнал голи во дневната соба. Според турскиот печат, аферата траела колку и бракот на актерката.

Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир

-Кемал беше познат како голем плејбој, а таа не можеше да одолее на неговите шарм. Тие двајца влегоа во афера само неколку дена откако тој официјално стана нејзин свекор. Помеѓу нив долго време постои фатална привлечност, а не можеше да ја спречи фактот што Кемал е 30 години постар од неа и дека е татко на нејзиниот сопруг – открил извор близок на актерката.

Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир

Романсата ја чувале во тајност за да нема раскол во семејството, а тоа го разоткрил Али, кој бил на пат додека неговата сакана се забавувала со татко му. Според турските медиуми, актерот два дена порано се вратил дома сакајќи да ја изненади сопругата, но набрзо се изненадил. Прво откако го видел автомобилот на неговиот татко во нивниот двор, а потоа следел уште поголем шок кога ги затекнал голи во дневната соба.

Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир

Но проблем со овие гласини што можевме да ги прочитаме во многу медиуми, е што Кемал, кој важи за еден од најпознатите турски актери, е поч- инат, и тоа уште во 2000 година, значи 11 години пред неговиот син Али и Ѓокче да стапат во брак.

Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир

Познатата актерка тогаш за медиумите откри:„Во брак влеговме со голема љубов, но одлучивме да ставиме точка на него бидејќи патиштата ни се разделуваат“.

Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир

Ѓокче не сакаше да ги открие причините за нивниот развод, но наводно и нејзина блиска пријателка за турските медиуми потврдила дека бракот и се распаднал затоа што нејзиниот поранешен сопруг ја фатил со свекорот.

Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир

И покрај тоа што наводно го направила Лејла сега повторно е заљубена. Минатата година таа му го кажа судбоносното да, на Емир Ерсој кој е успешен музичар, но сепак порталите се уште не ја забораваат аферата на актерката, па таа вест и фактот дека Ѓокче Бахадир е фатена во прељуба се уште предизвикува големо внимание.

Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир
Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир
Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир
Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир
Фото: Инстаграм/ Ѓокче Бахадир

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close