Кафе муабет

Го знаете од телевизија, немавте поим дека е брат на Јелена Томашевиќ: Тој е најголема поддршка на познатата пејачка (ФОТО)

Дарко го прослави 40-тиот роденден...

Братот на Јелена Томашевиќ е многу шармантен, но повлечен човек па затоа јавноста и не го знае многу добро.

фото инстаграм/ Јелена Томашевиќ

Иако е многу талентиран за музика, како и неговата сестра, братот на Јелена Томашевиќ не сака да се изложува во медиумите.

Фото Инстаграм/Јелена Томашевиќ

Многу убав и шармантен млад човек, но повлечен и ориентиран кон семејството, кој не сака да ја дели својата интимност со другите.

Фото Инстаграм/Јелена Томашевиќ

Јелена е негов најголем поддржувач, како и тој на неа, а во согласност со желбата да остане непознат за јавноста, до неодамна не можевме ниту да видиме како изгледа. Специјална пригода ја натера Јелена да направи исклучок и да ја сподели сликата со Дарко на социјалните мрежи.

Фото Инстаграм/Јелена Томашевиќ

Имено, братот на Јелена Томашевиќ го прослави својот 40-ти роденден, а истиот ден пејачката на „Инстаграм“ објави фотографија на која се прегрнуваат. Потоа следеа коментари за тоа колку е згоден Дарко, но и колку личат тој и Јелена.

Фото Инстаграм/Јелена Томашевиќ

Освен по изгледот, братот и сестрата се слични и по начинот на живот. И двајцата се семејни луѓе, на кои во фокусот им се емотивните партнери и децата, а кога се во нивна прегратка, ништо не може да ги вознемири.

Фото Инстаграм/Јелена Томашевиќ

Да потсетиме, брачната двојка неодамна прослави десет години откако се заколнаа на вечна љубов во градската црква во Горњи Милановац.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

Куќата не е место каде што ги пуштате сите ваши вентили. Брачниот другар не треба да биде некој што ги трпи сите ваши маки, рече Иван во една прилика.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

Пејачката Јелена Томашевиќ и актерот Иван Босиљчиќ важат за еден од најхармоничните брачни парови на домашната јавна сцена. Довербата и разбирањето се клучот за нивната врска, а круна на љубовта е нивната деветгодишна ќерка Нина, која е центарот на светот на оваа популарна двојка.

Фото: Инстаграм/ Јелена Томашевиќ

– Секој брак е космос за себе и не би се осмелила да дадам било каков совет и да генерализирам на темата за правилата за среќен живот. Знам само дека е најздраво да се фокусирате на вашиот дом и на вашето семејство и да не се споредувате со никого – рече Јелена Томашевиќ претходно, додека нејзиниот сопруг има слично мислење.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

– Бракот е задача со која треба да се справите. Тој мора да се негува. Бракот не е само брак и дом, туку како се однесуваш кон целиот свет. Ако го уредувате вашиот живот во однос на другите сфери, се враќате дома мирно и чисто. Куќата не е место каде што ги пуштате сите ваши вентили. Брачниот другар не треба да биде некој што ги трпи сите ваши маки. Треба да бидете искрени со него, и тој треба да ви помогне да го решите проблемот што го имате. Но, се што можете да направите сами, особено кога станува збор за деловни работи, треба сами да го решите, за да биде добро за вашата сопруга и вашето дете – рече Иван Босиљчиќ во една прилика.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close