Кафе муабет

Го загуби бебето: Вест која го потресе семејството Ражнатовиќ- се се случило еден месец пред најважниот ден…

Прв пат прозборе за загубата на детето...

Спонтаниот абортус на Цецa Ражнатовиќ се случи месец и пол пред таа да се омажи за Аркан но никогаш не проговори за оваа случка.

фото свет.рс

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ сега после долги години откри дека таа и нејзиниот покоен сопруг Жељко Ражнатовиќ- Аркан уште пред венчавката чекале дете, но за жал, дошло до спонтан абортус.

ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

– Го изгубив бебето во третиот месец од бременоста – откри Цеца Ражнатовиќ по 27 години молк.
Пејачката имаше спонтан абортус месец и половина пред да се омажи за Жељко Ражнатовиќ Аркан на 19 февруари 1995 година.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Сите детали од овој трагичен настан фолк ѕвездата за прв пат ги раскажа во „Цеца шоу“ на Телевизија Блиц.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

– Јас и Жељко чекавме бебе пред да се венчаме. Свадбата ја закажавме во февруари, а пред тоа бев бремена. Во меѓувреме, за жал, го изгубив моето бебе – изјави Цеца во емисијата.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

И покрај големата загуба, пејачката и нејзиниот покоен сопруг решија да ги продолжат подготовките за венчавката:

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

– Се договоривме да не го поместуваме датумот на венчавката, па судбоносното да го кажавме кога и планиравме – 19 февруари 1995 година.

Фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

Ова е првпат пејачката јавно да каже дека чекала дете со Аркан пред да ги роди Вељко и Анастасија.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Како што пренесува српски Информер, Аркан не сакал никој да знае за загубата, па оваа тајна ја чувал до својата см-рт. Тој му се доверил на кумот Борислав Пелевиќ и му рекол да ја држи устата затворена.

фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

– Аркан само му кажал на кумот за загубата на детето. Му рекол: Цеца го изгуби бебето. Никому ни збор за тоа!“ Бидејќи Пелевиќ му беше верен пријател, тајната ја однел во гроб – вели извор близок до семејството Ражнатовиќ.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

По венчавката пејачката повторно остана бремена со помош на ин витро оплодување.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

– Јас и Жељко сакавме деца, но не можев да забременам. Затоа отидов во болницата „Народни фронт“ на ин витро. Мојот покоен сопруг ме поддржа и учествуваше со мене во комплетната програма, иако беше очигледно дека нема проблем, бидејќи веќе имаше седум деца – изјави Цеца, која во декември 1996 година го роди синот Вељко.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

Година и пол подоцна пејачката ја роди ќерката Анастасија. Семејната идила била прекината со уб-иство.

фото инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

Аркан беше уб-иен во хотелот „Интерконтинентал“ на 15 јануари 2000 година.

фото инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

Членовите на семејството Ражнатовиќ денес се срежни и живеат луксузен и удобен живот.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Пред неколку дена Вељко, првороденото дете на Цеца го израдува семејството со веста дека по втор пат ќе стане татко и дека со неговата сопруга Богдана ќе добијат уште едно момче кое решија да го крстат Крстан.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Тука е и Анастасија која ужива во хармонична врска со фудбалерот со кој пред неколку недели прослави половина година љубов.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close